Meble drewniane i z drewna litego

 

 

Meble drewniane to klasyczne wyposażenie każdego mieszkania i domu. Jednak, gdy bliżej przyjrzymy się meblom dostępnym w sklepach, przekonamy się, że są różnice pomiędzy meblami “drewnianymi” a meblami z litego drewna. Jedne różnią się od drugich sposobem wykonania i warto zdawać sobie z tego sprawę.

 

 

Różnice między meblami

 

Zazwyczaj meblami drewnianymi nazywa się stoły, szafy, komody, które wykonane są ze sklejki. W takich meblach wykorzystuje się okleinę, która imituje określone rodzaje drewna. Meble z drewna litego są wykonane wyłącznie z drewna wysokiej jakości, o czym można się przekonać, sprawdzając ofertę lubelskiego salonu http://www.hebososna.lublin.pl/. Drewno lite jest poddane obróbce i zaimpregnowane. W meblach z litego drewna tylko dna szuflad oraz ściany ze sklejki nie są wykonane z kawałków drewna.

 

 

 

 

Największą zaletą drewnianych mebli jest ich naturalność. Są ciepłe w dotyku, przytulne, wygodne, blisko natury. Drewniane łóżka i meble w sypialni gwarantują zdrowszy, bardziej efektywny sen i poprawiają nastrój, szafy czy stoły są trwalsze, a każdy z mebli właściwie niepowtarzalny, bo z indywidualnym ułożeniem słojów i wzorów. Jeśli wybierzemy mebel z twardego drewna, będzie on też odporny na uszkodzenia mechaniczne, a jakieś drobne rysy czy odkształcenia pojawią się dopiero po wielu latach. Zawsze jednak meble drewniane można odrestaurować i przemalować, co niemożliwe jest w przypadku mebli w okleinie.

 

 

A może jednak okleina?

 

Oczywiście te z fornirem także mają zalety. Są tańsze, dlatego bardziej przystępne dla osób z mniej zasobnym portfelem i lżejsze, co ułatwia przeprowadzki czy przesuwanie mebli przy zmianie wystroju. Poza tym okleina dostępna jest w wielu kolorach i wzorach dlatego, jeśli marzymy o nowoczesnych meblach na wysoki połysk, w konkretnym kolorze czy wzorze imitującym np. kamień, możemy się na takie zdecydować. Pamiętajmy jednak, że nie posłużą nam tak długo, jak te z dębu, buku, olchy czy nawet taniej sosny. 

 

 

 

Aby nasz portal mógł działać prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych   (więcej)

 

Jeżeli nie wyrażasz zgody, proszę opuść tę stronę.

 

RODO

Regulamin
Polityka Cookies