Kuba

3 pomysły na odświeżenie wyglądu Twojej kuchni niewielkim kosztem

 • Posted 7 lat ago
 • Uncategorized

Okleiny na szafki

Wymiana szafek i blatów kuchennych zazwyczaj wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego jeżeli Twoje meble są zniszczone i nie wyglądają już tak dobrze jak kiedyś, możesz postawić na okleiny. Zazwyczaj są one samoprzylepne, więc można samemu w prosty sposób przymocować je do frontów szafek.

Decydując się na takie rozwiązanie, zwróć uwagę na to, by okleina była solidna. Powinna być pokryta grubym laminatem, odpornym na zadrapania i zmiany temperatur (co jest szczególnie istotne np. w przypadku szafek umiejscowionych nad okapem). Okleinami możesz pokryć również blaty i zafundować kuchni całkowitą metamorfozę!

 
Szkło hartowane

Twoja kuchnia zmieni się nie do poznania, jeśli tradycyjne płytki zastąpisz panelami ze szkła hartowanego. Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Po pierwsze, gładka tafla jest niezwykle funkcjonalna. Jeśli się zabrudzi, o co w kuchni nietrudno, wystarczy przetrzeć ją zwilżoną ścierką. Wilgoć również nie wpływa na stan paneli.

Szkło hartowane do kuchni to też element przykuwający wzrok. Możesz wybrać ekran z abstrakcyjnymi wzorami lub gładki, w jednym kolorze. Dzięki niemu pomieszczenie zyska niepowtarzalny, nowoczesny charakter. Szkło sprawdzi się też o wiele lepiej w przypadku kuchni połączonej z jadalnią lub salonem. Jest bardziej neutralne niż płytki i będzie pasować do wnętrz utrzymanych w różnej stylistyce.

 

Proste zmiany

Jednym z najprostszych sposobów na odświeżenie kuchni jest zmiana dodatków. Nowe akcesoria, szczególnie, jeśli zdecydujesz się na inną kolorystykę, mogą zupełnie odmienić wnętrze. Jeśli do tej pory w pomieszczeniu królowała biel, zaszalej z odważniejszymi barwami. Nie musisz wprowadzać wielu nowych odcieni – dwa lub trzy uzupełniające się kolory w zupełności wystarczą.
Przy wymianie dodatków zacznij od zastawy. W końcu to z niej korzystasz każdego dnia, więc jej zmianę na pewno od razu zauważy każdy domownik. Do zastawy dopasuj pojemniki na przyprawy i żywność. Jeśli są w dobrym stanie, nie musisz kupować nowych. Ciekawym rozwiązaniem jest farba tablicowa. Możesz pokryć nią małe powierzchnie, takie jak pokrywki pudełek, lub większe – nawet całe ściany.

Charakter kuchni odmienią też świeże zioła. Jeśli ustawisz je na blacie, będą nie tylko efektownie wyglądać, ale też pięknie pachnieć w całym pomieszczeniu. Jeżeli dysponujesz regałem, możesz wyeksponować na nim książki kucharskie, zamiast trzymać je w biblioteczce lub zamkniętej szafce. Nowoczesny wygląd kuchni zyskasz również dzięki relingom. Możesz wykorzystać je na wiele sposobów. Po zawieszeniu na nich na przyrządów kuchennych albo przypraw, zyskasz niezwykle funkcjonalne i nowoczesne narzędzie.

Odnowienie kuchni możesz zacząć od małych kroków. Często pomieszczenia nie wymagają kapitalnego remontu, a jedynie odświeżenia. Twoje finanse nie ucierpią, jeśli zdecydujesz się na wymianę poszczególnych elementów osobno – na początku może to być np. szkło hartowane, później nowe akcesoria. Tym sposobem w niedługim czasie zyskasz zupełnie nową kuchnię.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions