Kuba

Aranżacja sypialni – zasady, o których trzeba pamiętać

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

Sypialnia jest ważnym pomieszczeniem w każdym domu, pozwalającym na relaks i odpoczynek. Z tego powodu powinniśmy poświęcić jej więcej czasu, gdy planujemy remont. Odpowiednia aranżacja pozwoli na dostosowanie jej do własnych potrzeb i sprawi, że będziemy mogli poczuć się jeszcze bardziej komfortowo. Przełoży się to głównie na lepszy sen, ale nie tylko.

Urządzając sypialnie powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach, które warto przestrzegać. Stosowane są one od lat i sprawdzają się znakomicie podnoszą komfort i ogóle odczucia z korzystania z takiego pomieszczenia.

Dostęp do łazienki

Jeżeli mamy możliwość to powinniśmy wydzielić osobną łazienkę, do której będziemy mogli dostać się wyłącznie przez sypialnie. Jest to miejsce, w którym będziemy mogli się zrelaksować przed snem biorąc ciepłą kąpiel lub szybki prysznic. Pozwoli nam również na załatwieni potrzeb w ciągu nocy, gdy zajdzie taka potrzeba. Jest to wygodniejsze rozwiązanie niż wychodzenie na korytarz lub schodzenie na niższe piętro.

Garderoba

Kolejnym pomieszczeniem, które warto jest zestawić wraz z sypialnią jest garderoba. To świetny pomysł, który można zastosować zamiast szafy. W takim miejscu można bez problemów przechowywać ubrania oraz obuwie. Częściej wykorzystywane są one przez kobietę, ale to również świetny pomysł dla mężczyzn, którzy mają dużo ubrań i problemy z ich przechowywaniem.

Łóżko

Wreszcie przechodzimy do rzeczy najważniejszych. Łóżko jest bez wątpienia najistotniejsze w sypialni. Powinniśmy zadbać, aby było dostatecznie duże – nie tylko na szerokość, ale też na w długość. Bardzo często kupujemy łóżka, które okazują się później zbyt krótkie. W takiej sytuacji możemy liczyć się z dyskomfortem, który nie pozwoli czerpać w pełni wygodny z odpoczynku. Istotna kwestią jest dobór materaca. Jest to kwestia indywidualnych preferencji – są osoby, które wysypiają się wyłącznie na miękkich materacach, ale również takie które preferują twarde posłanie. Ważniejszym elementem jest rama łóżka, która jest stabilna i nie skrzypi w czasie gwałtowniejszych ruchów.

Podłoga 

Sypialnia jest specyficznym miejscem, w którym spędzamy czas głównie wtedy, gdy jesteśmy senni i zaspani. Powinniśmy ograniczyć liczbę bodźców do minimum, aby niepotrzebnie się nie rozbudzać. Dlatego w takim pomieszczeniu zwykle można spotkać się z wykładziną a nie podłogą z drewna lub kafelkami. Są one znacznie gorszym izolatorem i szybko się wychładzają powodując tym samym nieprzyjemne odczucie w czasie zetknięcia ze stopą. W przypadku wykładziny nie mamy takich problemów – stopa dotknie miękką tkaninę, która zachowa temperaturę pokojową.

Telewizor

Jest to kwestia dyskusyjna, która potrafi wzbudzić duże mocje. Wiele osób zastanawia się czy w sypialni powinien znajdować się telewizor czy też nie. Jest to miejsce przeznaczone do spania więc powinniśmy ograniczać elementy, które mogą nas rozbudzać. Są osoby, które zasypiają przy włączonym telewizorze i coś takiego ich uspokaja. Wydaje się, że jest to kwestia indywidualna i zależna od konkretnej osoby.

JZ
Więcej inspiracji sypialni znajdziesz na: krakowska31.pl/sypialnie/.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions