Kuba

Biurka z regulacją wysokości - sposób na zdrową sylwetkę

 • Posted 7 lat ago
 • Uncategorized

Siedzenie szkodzi zdrowiu

Chociaż większośc z nas w ciągu dnia spędza co najmniej kilka godzin siedząc, nie jest to naturalna pozycja dla naszego ciała. Niestety cierpi na tym  zdrowie, sylwetka i kondycja fizyczna. W dzisiejszych czasach trudno jednak uniknąć siedzą, szczególnie jeśli wykonuje się pracę umysłową i większośc dnia spędza przy biurku. Mało kto wie, że siedząc przez 8 godzin dziennie, tracimy prawie 80% korzyści wypracowanych w trakcie godzinnego treningu. To bardzo dużo, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że nie każdy z nas spędza godzinę dziennie na aktywność fizyczną. Dodatkowo udowodniono, że osoby które prowadzą siedzący tryb życia znacznie bardziej narażone są na zawał, cukrzycę czy choroby układu krążenia. Jak się przed tym uchronić? Recepta jest bardzo prosta, wystarczy wstać.
Wstań – zmień zwykłe biurko na biurko z regulacją wysokości

W jaki sposób najłatwiej wyeliminować wielogodzinne siedzenie? Wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie gdzie najwięcej, najdłużej i najczęściej siedzimy. Większość z nas odpowie prawdopodobnie, że w pracy i przy biurku. Dlatego właśnie idealnym rozwiązaniem jest wymiana tradycyjnego blatu, na biurko z regulacją wysokości. Biurka z regulowana wyskością osiągają własnie szczyt swojej popularności zagranicą, ale także również w Polsce. Od jakiegoś czasu również na naszym krajowym rynku możemy dostać biurka przeznaczone do pracy siedząco stojącej, które w zaledwie kilka sekund pozwolą nam zmienić pozycję  w trakcie pracy, bez konieczności przenoszenia wszystkich rzeczy z roboczego blatu. Na pewno zastanawiasz się nad tym ile godzin w ciągu dnia w takim razie musisz stać? Spokojnie, najlepiej zacząć od kilkunastu minut w ciągu godziny. Z biegiem czasu nasz organizm przyzwyczai się do nowej pozycji i będziesz w stanie przepracować na stojąco nawet 4 godziny dziennie! W taki sposób nie tylko wspomagasz swój kręgosłup ale również dbasz o zgrabną sylwetkę. Czy wiesz, że pracując na stojąco spalasz nawet 30 % kalorii więcej w ciągu dnia, mniej podjadasz i naturalnie poprawiasz swoją kondycję fizyczną? Super, co nie?
Pamiętaj o zdrowej diecie i aktywności fizycznej

Praca w trybie stojącym jest bardzo ważna, ale co ciekawe w połączeniu z zdrowa zbilansowana dieta potrafi zdziałać cuda. Zdrowe odżywianie jest nie tylko ważne ze względu na nasz wygląd zewnętrzny ale również funkcjonalność w pracy i kondycję intelektualną. Jedząc zdrowe posiłki bogate w naturalne kwasy omega 3 dostarczamy bardzo ważnych składników odżywczych naszemu organizmowi. Dzięki temu jesteśmy bardziej efektywni, wydajni i nie popadamy w tak zwane śpiączki węglowodanowe, które często dopadają nas po zjedzeniu dużej ilości fast foodów lub jedzenia o niskiej zawartości cennych  mikro i makroelementów. Prawidłowy jadłospis, aktywność fizyczna i zmniejszona liczba godzin na krześle w ciągu dnia, to sposób na zdrową i piękną sylwetkę. Wstań i zmień swoje życie już dziś.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Elevodesk, producentem biurek z elektryczna regulacją wysokości Elevogrande
© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions