Ceglany kominek – sposób na przytulną atmosferę w Twoim domu

 

 

 

Cegła dodaje autentyczności do sztucznych kominków

 

Jeśli nie chcesz męczyć się z dostawami i składowaniem drewna, możesz wybrać model gazowy lub elektryczny. Chociaż zazwyczaj są one wykonane z elementów metalowych, mogą nadal świetnie komponować się z klasyczną ceramiką budowlaną – podkreślają eksperci z lode.pl. Niezależnie od tego, czy wykorzystasz w tym celu czerwoną cegłę, pustaki ceramiczne lub beton, to całość będzie tworzyć naprawdę zjawiskowe miejsce dekoracyjne w Twoim domu.

 

 

 

 

Kominki zewnętrzne

 

Kominki zewnętrzne są atrakcyjnym dodatkiem, który wygląda świetnie i tworzy centralny punkt spotkań towarzyskich. Jako główny materiał możesz wybrać ceramikę budowlaną, która jest specjalnie formowana w celu uzyskania ostrych krawędzi, co zapewnia bardziej nowoczesny wygląd. Aby takie palenisko robiło jeszcze większe wrażenie, możesz odprowadzić od niego pokaźny komin z cegły. Takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko na podwórku, ale również w altance czy ogrodzie zimowym. Świetnie wygląda to w połączeniu z ogrodzeniem z cegły i nadaje domowi harmonijnego charakteru.

 

 

 

Jak stworzyć efektowny ceglany kominek?

 

  • Zaakcentuj go

Kominek powinien być spójnym elementem w pokoju i miejscem, przy którym rodziny mogą się spotykać i rozmawiać. Jego wyjątkowe walory estetyczne pomogą zgromadzić ludzi w tej części pomieszczenia, a nie w pobliżu telewizora. Dlatego planując kominek z ceramiki budowlanej staraj się wybrać dla niego miejsce, w którym będzie mógł się pokazać z jak najlepszej strony.

 

 

  • Utwórz motyw wokół kominka

Jeśli kominek będzie zagracony, a powierzchnia dookoła niego nie będzie dawać możliwości na to, by przyglądać się płomieniom, ogrzać ręce itd., to nie warto w ogóle decydować się na taki projekt. Jeśli próbujesz zrobić z kominka funkcję pokoju, to zadbaj o to, by odpowiednio zaaranżować potrzebne miejsce – ustaw blisko wygodne kanapy, fotele, pufy, stolik kawowy.

 

 

  • Dopasuj wielkość kominka do pomieszczenia

Ogromne paleniska z ceramiki budowlanej, od których odprowadzony jest gigantyczny komin z cegły, wyglądają naprawdę świetnie, ale tylko wtedy, kiedy komponują się z otoczeniem. W przypadku małych pokoi nie będą zachwycać, a jedynie śmieszyć, gdyż ich wielkość może okazać się groteskowa. Podobnie działa to w drugą stronę – malutki kominek ustawiony w kącie olbrzymiego pokoju, będzie sprawiał wrażenie niepotrzebnego, smutnego mebla.

 

Więcej na: lode.pl

Aby nasz portal mógł działać prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych   (więcej)

 

Jeżeli nie wyrażasz zgody, proszę opuść tę stronę.

 

RODO

Regulamin
Polityka Cookies