Jaki młotek kupić? Przegląd popularnych modeli

 

 

 

W rozróżnieniu młotków pomogą nam fachowcy ze sklepu EBMiA.pl - oferujący wysokiej jakości narzędzia ręczne takiej jak młotki, klucze, dłuta, pilniki i wiele więcej pod adresem: https://www.ebmia.pl/narzedzia-reczne-c-1805_4641.html

 

 

Rodzaje młotków

 

 

Młotek stolarski

 

Obuch tego modelu wykonany jest z twardego drewna. Służy do wielu prac stolarskich, m. in. podbijania innego narzędzia, np. dłuta czy też przecinaka.

 

 

 

Młotek stolarski

 

 

Młotek tradycyjny

 

Jest to typ, który używamy zdecydowanie najczęściej. Dzieli się na dwie części: krótszą, czyli obuch – ze ściętym końcem części metalowej oraz dłuższą – rąb. Dłuższa część trzonowa może być wykonana z drewna, stali z tłumikiem drgań lub z tworzyw sztucznych. W zależności od przeznaczenia występują w różnych wielkościach, a także mają różną masę części metalowych, która jest zawsze oznaczana na młotku – wynosi od 100 g do 1,5 kg.

 

 

 

 

 

Młotek ciesielski

 

Jest niezwykle przydatny do wyciągania gwoździ w trudno dostępnych miejscach. Jego główka wykonana jest ze stali. W miejscu ściętego końca ma dwa zęby. Jeden z nich jest krótszy i wygląda jak złamany.

 

 

 

Młotek ciesielski

 

 

Młotek murarski

 

Jest większy od młotków tradycyjnych i występuje w kilku różnych kształtach. Przede wszystkim jest używany do budowy oraz naprawy murów. Służy do zbijania tynku i łamania cegieł. Niektóre modele posiadają także szczelinę w bocznej krawędzi – pomaga to przy wyciąganiu gwoździ.

 

 

 

 

Młotek brukarski

 

Jego obuch najczęściej jest wykonany z metalu oraz posiada wymienne gumowe nakładki lub cały wykonany jest z gumy. Jego trzonek może być krótki lub długi, drewniany lub metalowy. Służy przede wszystkim do przybijania kostki brukowej, krawężników czy płyt chodnikowych.

 

 

 

Młotek ślusarski

 

 

Młotek blacharski

 

Służy do prostowania, gięcia i kształtowania blachy. Używany jest również do podbijania i wbijania gwoździ lub prac kamieniarskich. Obuch młotka jest wykonany z gumy lub innego elastycznego tworzywa.

 

 

 

 

Młotek kamieniarski

 

Posiada on obuch o obu zakończeniach tępych. Można go używać do rozkuwania betonu, rozbijania kostki brukowej czy wbijania grubych pali. Ich waga waha się od 3 kg do 10 kg.

 

 

Młotek kamieniarski

 

 

 

Aby nasz portal mógł działać prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych   (więcej)

 

Jeżeli nie wyrażasz zgody, proszę opuść tę stronę.

 

RODO

Regulamin
Polityka Cookies