Łańcuch prowadnica piły, łańcuchy prowadnice do Stihl - Poradnik

 

 

 

Łańcuchy i prowadnice

Zarówno wybór łańcucha do piły, jak i prowadnicy należy dokładnie przemyśleć, a w razie potrzeby skorzystać z pomocy specjalistów.

 

 

Łańcuch piły

 

Wybór łańcucha do konkretnego modelu piły wcale nie jest taki trudny. Wystarczy poznać kilka zasad i w prawidłowy sposób odczytać symbole znajdujące się na danym łańcuchu. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy!

 

  1. Podziałka łańcucha tnącego – kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest podziałka łańcucha tnącego. Czym jest taka podziałka? To odległość między osiami pierwszego i trzeciego nita, dzielona przez dwa i wyrażona w calach.
     
  2. Grubość ogniwa prowadzącego, grubość ogniwa mierzona jest w części ogniwa mieszczącego się w rowku prowadnicy. Najczęściej informacja na ten temat zamieszczana jest na łańcuchu wystarczy tylko odczytać symbol. Grubość ząbka jest wyrażona w mm i musi być ściśle dopasowana do modelu prowadnicy, którą dysponujemy.
     
  3. Liczba ogniw prowadzących łańcucha – warto je dokładnie przeliczyć, liczba ogniw na jaką powinniśmy się zdecydować jest zależna od długości prowadnicy, którą dysponujemy.

 

Prowadnica do piły

 

W przypadku prowadnicy największe znaczenie mają jej długość oraz rodzaj materiałów, z jakich została wykonana. Prowadnica wykonana z odpornych na zniekształcenia, działanie wysokiej temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne materiałów z pewnością posłuży nam wiele lat. Istotna jej również długość prowadnicy - mniejszą będzie łatwiej operować. Warto też zwrócić uwagę na masę prowadnicy – lżejsza będzie wygodniejsza.

 

Na koniec

 

W ofercie firmy MB Meganarzędzia znajdziecie między innymi łańcuchy prowadnice do Stihl, części do kos spalinowych, jak również wiertła, wiertarki i wiele, wiele innych.

 

 

Aby nasz portal mógł działać prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych   (więcej)

 

Jeżeli nie wyrażasz zgody, proszę opuść tę stronę.

 

RODO

Regulamin
Polityka Cookies