Młotek młotkowi nierówny - Jaki młotek wybrać?

 

 

 

Zasadniczo jest siedem rodzajów młotków, które warto znać: młotki tradycyjne, młotki blacharskie, młotki ciesielskie, młotki kamieniarskie, młotki brukarskie, młotki murarskie oraz młotki stolarskie.

 

Młotki tradycyjne to klasyczne narzędzia najczęściej używane w domach. Składają się z obucha oraz trzonka. W sklepach internetowych i marketach budowlanych możemy znaleźć wiele młotków tradycyjnych wyposażonych w trzonki wykonane z drewna lub stali z tłumikiem drgań czy tworzyw sztucznych. Obuch to metalowa część ze ściętym końcem. Masa obucha to zazwyczaj od 100 g do 1,5 kg.

 

 

mlotek 1

 

Młotki specjalistyczne - blacharskie, ciesielskie, murarskie i inne

Przejdźmy teraz do młotków specjalistycznych. Młotki blacharskie przeznaczone są do obróbki blachy. Z ich pomocą możemy prostować, giąć oraz kształtować blachę, ale przydadzą się także do wbijania oraz podbijania gwoździ. Młotki ciesielskie służą do wyciągania gwoździ z trudno dostępnych miejsc. Stalowa główka młotka nie ma kształtu obucha lecz dwóch zębów, którymi chwytamy za główkę gwoździa.

 

młotek 2

 

Młotki murarskie są zazwyczaj nieco większe i masywniejsze od młotków tradycyjnych, a ich główki mają różny kształt. Wykorzystuje się je podczas rożnych prac przy budowie murów i ścian, a także ich naprawy. Przydają się także do zbijania tynku i rozdzielania cegieł. Niektóre młotki murarskie mają szczelinę w bocznej krawędzi, za pomocą której możemy dodatkowo wyjmować gwoździe.

 

 

Młotki stolarskie wyposażone są z kolei w obuch wykonany z twardego drewna i przydają się, jak sama nazwa wskazuje, podczas różnego rodzaju prac stolarskich, np. do podbijania innego narzędzia, takiego jak dłuto, przecinak itd.

 

młotek 3

Solidne młotki kamieniarskie i brukarskie

Masywne młotki kamieniarskie to kolejny typ młotków specjalistycznych, które posiadają obuch o tępych zakończeniach z obu stron. Służą do rozkuwania betonu, a także rozbijania kostki brukowej. Można z ich pomocą także wbić solidny pal w ziemię, ponieważ ich masa waha się od 3 do aż 10 kg.

 

młotek 3

 

Ostatnim typem młotka są młotki brukarskie z drewnianym lub metalowym trzonkiem, służące do dobijania elementów takich jak kostka brukowa, obrzeża chodnikowe czy płyty chodnikowe. Mają metalowy obuch, czasami z funkcją wymiany gumowych nakładek, lub są całe z gumy.

 

 

Wysokiej jakości narzędzia stolarskie znajdą Państwo w sklepie Akcesoria.cnc.info.pl - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/742-narzedzia/narzedzia-stolarskie

 

 

 

 

Aby nasz portal mógł działać prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych   (więcej)

 

Jeżeli nie wyrażasz zgody, proszę opuść tę stronę.

 

RODO

Regulamin
Polityka Cookies