Ościeżnica regulowana– kiedy wartą ją kupić?

 

 

Kiedy warto zakupić ościeżnicę regulowaną?

 

Ościeżnica regulowana jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku ścian o nietradycyjnej grubości, zarówno tych cienkich, jak i bardzo grubych. Decydując się na zakup ościeżnicy regulowanej – jeśli tylko wybierzemy właściwy rozmiar, mamy pewność, że będzie ona idealnie dopasowana do naszej ściany.

Co więcej, listwy maskujące, w które wyposażone są tego rodzaju futryny prezentują się bardzo estetycznie i znakomicie współgrają z wnętrzami urządzonymi w stylu klasycznym, jak również nowoczesnym.

 

Jaki rozmiar ościeżnicy regulowanej kupić?

Ościeżnice regulowane dostępne są w wielu rozmiarach, zakupić możemy ościeżnicę do drzwi jedno-, jak i dwuskrzydłowych – ważną kwestią jest wybór futryny o optymalnej w naszym przypadku wielkości.

Tutaj kluczową rolę oczywiście odgrywa szerokość ściany, w której chcemy zamontować ościeżnicę. Ościeżnicę możemy regulować, ale tylko w ograniczonym zakresie, należy więc upewnić się, że nie będzie ona zbyt mała ani zbyt duża, najczęściej zakres regulacji wynosi ok 20-40 mm, wszystko zależy od producenta.

Przed zakupem ościeżnicy sprawdźmy więc grubość muru i dokładnie zmierzmy go w najszerszym miejscu. Jeśli grubość muru wynosi 15 cm, dobra będzie ościeżnica, której zakres regulacji to 13-17 cm.

 

Ościeżnice stałe

Ościeżnice stałe, jak już sama nazwa wskazuje mają stały rozmiar, nie możemy regulować ich szerokości, takie futryny sprawdzają się więc w przypadku ścian o standardowej grubości. Co więcej, ościeżnice stałe nie są wyposażone w listwy maskujące, które stają się coraz popularniejszym elementem wystroju.

 

Zakończenie

Zarówno ościeżnice stałe, jak również regulowane dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i mogą być wykonane z różnych materiałów. Najważniejsze, by ich rozmiar był odpowiedni do grubości muru.

 

Wiele osób zapomina, że ościeżnice regulowane są tylko w określonym zakresie. Warto więc mieć tę kwestię na uwadze i przed rozpoczęciem zakupów przeprowadzić dokładne pomiary, dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek w postaci zbyt małej lub za dużej ościeżnicy.

 

W razie wątpliwości zawsze można skorzystać z pomocy fachowców, zarówno tych w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych. Warto, również odwiedzić sklep internetowy z ościeżnicami regulowanymi kornik.com.pl/k/oscieznice znajdą Państwo tam szeroki wybór indywidualnie dobranych ościeżnic.

 

 

Aby nasz portal mógł działać prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych   (więcej)

 

Jeżeli nie wyrażasz zgody, proszę opuść tę stronę.

 

RODO

Regulamin
Polityka Cookies