Praktyczne i przydatne akcesoria meblowe

 

 

 

Zaślepki

 

 

Teoretycznie wiadomo, że wszystkie meble są skręcane za pomocą śrub, ale na pierwszy rzut oka tego nie widać. To dzięki zaślepkom, które – dobrze dobrane kolorystycznie – skutecznie ukrywają miejsca łączeń. Zaślepki produkowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, różnych szerokościach i długościach. Dzięki temu można je dopasować praktycznie do każdego mebla. Przy produkcji i sprzedaży mebli nie powinno się zapominać o takim drobiazgu jak zaślepki. To dzięki nim mebel wygląda elegancko.

 

 

 

 

 

 

Uchwyty meblowe

 

 

O funkcjonalności mebla świadczy między innym łatwość obsługiwania go. Najlepiej nawet zaprojektowana szafa będzie bezużyteczna, jeśli nie da się jej otworzyć jedną ręką. Właśnie dlatego uchwyty meblowe są tym, na co zwracamy szczególną uwagę. Przy samodzielnym urządzaniu wnętrz warto zadbać, by wszystkie były takie same lub podobne, a na pewno w tym samym stylu. W tym celu warto nawet wymienić fabryczne uchwyty na inne.

 

 

Uchwyty meblowe to nie tylko popularne „rączki” do szaf i szuflad. To także pomysłowo ukryte w ich wnętrzach małe i duże wieszaki i haczyki. To właśnie dzięki nim można sprytnie ulokować wszystko w szafie tak, by maksymalnie wykorzystać jej pojemność. Projektanci i producenci mebli powinni zwracać szczególną uwagę właśnie na uchwyty. To one decydują, czy mebel ma nowoczesny, czy raczej staroświecki charakter. One też są wyznacznikiem jego wygody i funkcjonalności.

 

 

 

 

 

 

 

Ślizgacze meblowe

 

 

Te maleńkie, niewidoczne gadżety, są niezastąpione przy przesuwaniu mebli po twardych podłogach z terakoty, paneli i gresu. To właśnie dzięki nim przesuwanie odbywa się płynnie i stosunkowo lekko, a podłogi drewniane nie rysują się. Konieczność przesuwania mebli może pojawić się nie tylko przy okazji przemeblowania lub przeprowadzki. Także okresowe świąteczne porządki są o wiele łatwiejsze, jeśli meble są wyposażone w ślizgacze.

 

 

Niektóre meble mają fabrycznie zamontowane ślizgacze. Świadczy to o ich wysokiej jakości i funkcjonalności. Meble, które nie mają ślizgaczy, można w nie doposażyć. Akcesoria meblowe rutka.pl oferuje ślizgacze jedno i dwupunktowe. Na stronie internetowej znajdziemy też opisane wcześniej uchwyty i zaślepki oraz inne przydatne akcesoria meblowe.

 

 

 

Aby nasz portal mógł działać prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych   (więcej)

 

Jeżeli nie wyrażasz zgody, proszę opuść tę stronę.

 

RODO

Regulamin
Polityka Cookies