Kuba

Czerń we wnętrzach

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

Remont mieszkania według panujących trendów jest sporym wyzwaniem dla wielu osób. Styl minimalistyczny, skandynawski lub modernistyczny w czystym wydaniu wydaje się być pospolity, więc coraz więcej osób stara się zachować ich porządek, ale jednocześnie odejść od normy. Łączenie tych konwencji cieszy się coraz większą popularnością, co można zauważyć na wielu stronach internetowych projektantów wnętrz oraz blogerów.

Jak zaaranżować czerń w swoim domu?

Czerń jest symbolem elegancji i nadaje stylu, pod warunkiem, że odpowiednio ją zaaranżujemy i dopasujemy do danego wnętrza. Jak ją zaadaptować w poszczególnych pomieszczeniach? To jest pytanie dla dekoratorów wnętrz i architektów. 

czarna kuchnia( zdjęcie -> MEBLE KUCHENNE LAKIEROWANE NA CZARNO W APARTAMENCIE TYPU BLACK&WHITE )

Czerń pomniejsza powierzchnię mieszkalną i dlatego należy znaleźć odpowiedni stosunek tego koloru do innych barw. Doskonałym kompanem dla czerni jest biel, te dwa kontrastujące ze sobą kolory mogą zdziałać cuda i z małej kawalerki zrobić piękny apartament. Umiejętne zastosowanie ich na ścianach sprawia, że możemy optycznie przedzielić wnętrze bez używania drzwi. Doskonałym przykładem jest urządzenie salonu z aneksem kuchennym, wprowadzając podział kolorystyczny między tymi dwoma pomieszczeniami. Gdy w kuchni zastosujemy meble, podłogę oraz kolor ścian w kolorze czarnym, a w pokoju dziennym biel zauważymy złudzenie dwóch osobnych sal, które faktycznie stanowią jedną część. Do takiego rozwiązania można zastosować dodatki w ciepłych barwach (błękitny, różowy, beżowy) oraz wykończyć całość złotymi lub srebrnymi elementami. W ten sposób uzyskami oryginalną i niespotykaną aranżację. Jest to idealne zestawienie do wysokich domów, mieszkań dwupoziomowych oraz kamienic.

Toaleta w stylu salonu kąpielowego

Kolor czarny i biały są najbardziej klasycznymi barwami, które w odpowiednim zestawieniu nadają się do każdego pomieszczenia. Wiele toalet jest urządzanych tradycyjnie w białych barwach, ale gdy chcemy urządzić pokój kąpielowy, powinniśmy liczyć się z jego przeznaczeniem. Żeby poprawnie zrelaksować się w takiej innowacyjnej łazience, powinniśmy unikać szpitalnych warunków i elementów przypominających przeciętną toaletę.

czarna łazienka( zdjęcie -> MEBLE KUCHENNE LAKIEROWANE NA CZARNO W APARTAMENCIE TYPU BLACK&WHITE )

Jeśli połączymy biel z czernią, dodając do tego wannę umieszczoną na samym środku łazienki, najlepiej na odpowiednio podświetlonym podeście poczujemy się jak w eleganckim hotelu spa. Całość możemy wykończyć gustownym żyrandolem z kryształami, ulubionymi kwiatami oraz meblami, w których ukryjemy wszystkie przybory łazienkowe. W większych pokojach kąpielowych można również ulokować stolik z krzesłami, który diametralnie zmieni wystrój.

Sypialnia

Sypialnia jest miejscem odpoczynku i aby czuć się w niej komfortowo, należy zadbać, aby była przytulna i jednocześnie pasowała do reszty domu. Aby uniknąć ponurego nastroju lub przesadnego przypływu energii, należy znaleźć równowagę i umiejętnie zastosować barwy oraz meble. Projektując czarno-białą sypialnię w stylu modernistycznym zastanówmy się, nad odpowiednim doborem dodatków oraz świateł, które sprawią, że całość będzie nas uspokajała.

czarna sypialnia( zdjęcie -> MEBLE KUCHENNE LAKIEROWANE NA CZARNO W APARTAMENCIE TYPU BLACK&WHITE )

Otwarta przestrzeń

Jeśli interesuje nas aranżacja wnętrza w stylu modernistycznym, powinniśmy pomyśleć o otwartej przestrzeni nawet w małym mieszkaniu. Usuwając ścianę dzielącą kuchnię z pokojem dziennym lub salonem uzyskujemy zaskakujące efekty optyczne. Takie rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ nadają nowy świeży wygląd.

aranżacja mieszkania czarne czarna

(zdjęcie -> MEBLE KUCHENNE LAKIEROWANE NA CZARNO W APARTAMENCIE TYPU BLACK&WHITE

Mo Architekci
Artykuł powstał dzięki grupie architektów wnętrz, która serdecznie zaprasza na swoją stronę internetową http://www.mo-architekci.pl/

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions