Kuba

Czy daszek nad drzwiami ochroni nasze drzwi i podłogi przed zniszczeniami?

 • Posted 3 lata ago
 • Uncategorized

Zadaszenie nad drzwiami-dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zadaszenie nad drzwiami wejściowymi z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularne, ponieważ to rozwiązanie ma wiele zalet. Z pewnością zapewnia nam pewnego rodzaju wygodę, ponieważ w oczekiwaniu na otwarcie drzwi nie musimy moknąć, gdy za oknem pada deszcz. Jeśli taki daszek swoimi rozmiarami ochrania nie tylko drzwi, ale również okno, to zbyt często nie musimy go myć, ponieważ znacznie wolniej się brudzi. Kolejną istotną kwestią jest fakt, iż dzięki zamontowaniu dachu nad drzwiami zewnętrznymi nie tracimy na nie gwarancji, o czym zdecydowana większość z nas nie ma tak naprawdę pojęcia, ponieważ mało kto dokładnie czyta informacje znajdujące się w otrzymywanej dokumentacji. Dzięki daszkowi nasze drzwi dodatkowo zbyt szybko nie stracą swojego pierwotnego wyglądu pod wpływem działania takich niekorzystnych warunków atmosferycznych jak słońce oraz deszcz.

Jakie rodzaje daszków nad drzwi wejściowe możemy znaleźć w sklepach?

Zadaszenia przeznaczone do montażu nad drzwiami wejściowymi możemy znaleźć zarówno w stacjonarnych sklepach ogrodniczych, jak i tych internetowych, w których wybór jest znacznie większy, o czym możemy się przekonać, odwiedzając stronę https://palram.pl/daszki-nad-drzwi. Poszczególne daszki różnią się między sobą nie tylko materiałem, z jakiego zostały wyprodukowane, ale również rozmiarem, kształtem, stylem oraz kolorem. Najprościej wykonane daszki, które z powodzeniem możemy samodzielnie zamontować, składają się z płaskiej, pochylonej do przodu i opartej na co najmniej dwóch podpórkach (mocuje się je do fasady budynku) płyty. Idealnie sprawdzają się one w nowoczesnym budownictwie. Dosyć dużą popularnością cieszą się również półokrągłe daszki, które znacznie lepiej odprowadzają śnieg i wodę niż daszki płaskie. Warte zainteresowania są również drewniane dachy dwuspadowe, które sprawdzają się jednak najlepiej w tradycyjnym budownictwie.

Aluminiowe zadaszenie drzwi, fot. Palram.pl
Aluminiowe zadaszenie drzwi, fot. Palram.pl

 

 

Z jakich materiałów produkuje się daszki nad drzwi wejściowe?

Dachy montowane nad drzwiami wejściowymi produkowane są tak naprawdę z różnych materiałów. Dosyć popularne są konstrukcje stalowe, których pokrycie zrobione jest z blachy, jednak taki dach należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć przed korozją, ponieważ w innym przypadku zacznie pojawiać się na nim rdza. Taki dach jest niestety dosyć ciężki, dlatego też do jego montażu najlepiej zaangażować wykwalifikowanych fachowców. Coraz większą popularnością zaczynają obecnie cieszyć się daszki wykonane z aluminium, które są wytrzymałe na różnego rodzaju obciążenia, a także bardziej odporne na korozję. Najczęściej są pokryte panelami z poliwęglanu imitującymi szkło, które są bardzo odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne a jednocześnie przepuszczają światło. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie ważą zbyt wiele, dzięki czemu w samodzielny sposób możemy zamontować je nad drzwiami. W sklepach możemy również znaleźć drewniane dachy z pokryciem z blachy, które prezentują się niezwykle stylowo, jednak zarówno drewno, jak i blachę należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Wypukły daszek nad drzwi z poliwęglanu, fot. Palram.pl
Wypukły daszek nad drzwi z poliwęglanu, fot. Palram.pl

 

 

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions