Kuba

Czy panele winylowe są nadal modne?

 • Posted 7 lat ago
 • Uncategorized

Kiedyś w domach królował gumolit. Był on tani, cichy i łatwy w utrzymaniu. Dziś już raczej odszedł w zapomnienie. Mamy za to wiele innych ciekawych rozwiązań. 

Na szczególną uwagę zasługują panele winylowe, które niektórym mogą się kojarzyć z gumolitem. Jednak jest to tylko pierwsze wrażenie. Jakość paneli jest nieporównywalnie lepsza. Jest to nowoczesny produkt, który może być świetną alternatywą dla podłóg drewnianych.


Co takiego mają panele winylowe, że są tak popularne?

Otóż są przede wszystkim trwałe i odporne na zniszczenia. Swoją trwałością przewyższają zwykłe, klasyczne panele. Mają dobrą termoplastyczność, dzięki czemu ich układanie nie sprawia problemu. Dobrze amortyzują kroki, dzięki czemu można się cicho poruszać po domu. Zmniejszają hałas nawet o połowę. Winyl jest cieplejszy od laminatu, chodzenie boso po nim jest przyjemne, nie odczuwa się nieprzyjemnego zimna jak przy chodzeniu po na przykład płytkach gresowych. Panele winylowe łatwo można utrzymać w czystości. Myć je można tradycyjnymi detergentami. Bez problemu wyczyści się zabrudzenia które zrobią dzieci czy zwierzęta. Są więc praktycznym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego. Można je myć bez problemu na mokro. Łatwo ściąga się z nich wodę. Dlatego mogą być układane i w kuchni jak i w łazience. Co więcej- nadają się na ogrzewanie podłogowe. Pod wpływem promieniowania ultrafioletowego nie zmieniają swojego koloru. Dzięki swojej antystatycznej powierzchni nie osiada kurz, ponadto wyładowania urządzeń elektrycznych są wykluczone.

 

Ceny paneli winylowych zaczynają się od 70 złotych za metr kwadratowy. Jeśli wybieramy panele bardziej wyszukane to ich ceny mogą wzrosnąć.

 

Panele o których mowa produkowane są z winylu, czyli polichlorku winylu. Jest to substancja odporna na uszkodzenia mechaniczne, przez swoją warstwę wierzchnią.

 

W sprzedaży znaleźć można panele winylowe które mają grubość ok 10 milimetrów jak również płytki z litego winylu Te drugie mają grubość od 3 do 5,5 milimetrów. Są w całości wykonane z winylu. Warstwa górna to winyl użytkowo-dekoracyjny, a spód to winyl techniczny.

 

W przypadku paneli winylowych zastosowano inną budowę. Ich środek to płyta HDF, natomiast wierzch i spód to korek. Taka konstrukcja pozwala na uzyskanie cichych w użytkowaniu paneli.

 

Decydując się na panele winylowe możemy spodziewać się bogatej kolorystyki.

 

Na jakich podłożach można układać panele winylowe?

Nadają się do tego zarówno podłogi drewniane, ceramiczne, jak i cementowe. Powinny być one jedynie suche, stabilne oraz płaskie i równe. Nierówności należy usunąć przed ułożeniem paneli. Można zastosować na przykład wylewki samopoziomujące.

 

Układanie paneli winylowych jest łatwe. Zawdzięcza się to systemowy na klik bądź pióro i wpust.

 

Panele winylowe dostępne są w różnych klasach użyteczności. Pozwala to dopasować podłogę do wymogów pomieszczenia.

 

Panele winylowe można znaleźć w ofercie firmy Wicanders. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową http://www.wicanders.pl/vinylcomfort-podlogi-winylowe i wybrać swoje ulubione panele winylowe.

 

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions