Podstawowym budulcem jest tu drewno, a konkretnie układ desek o rozstawie osiowym od 40 do 60 cm, które połączone zostają metalowymi gwoździami. Trwały fundament mocowany jest za pomocą odpowiednich kotew, a gotowa konstrukcja zostaje wzmocniona od zewnątrz płytami poszycia zewnętrznego – mogą być OSB 3 lub MFP.
Mimo że postawienie takiego domu zajmuje bardzo mało czasu, to architekt ma ogrom możliwości, by nadać mu oryginalną formę – zależnie od tego, jaką ma inwencję. Dotyczy to na przykład ścian zewnętrznych, które mogą wyglądać klasycznie – wykończone oblicówką z drewna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by je otynkować, dzięki czemu dom będzie prezentował się jak murowany. Można też pokryć je płytkami klinkierowymi.
Co równie ważne, dom szkieletowy może być pasywny, co podnosi jego parametry energetyczne, sprawiając, że jest bardziej oszczędny, a my płacimy mniej za rachunki. W tym celu stosuje się podwójną termoizolację, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Oczywiście, musi on być wykonany maksymalnie szczelnie, obowiązkowo też należy zastosować w nim wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz szczelny system ogrzewania, który wykorzystuje energię odnawialną.
Znane przysłowie mówi, że gdy ktoś się śpieszy, to się diabeł cieszy, co kompletnie nie pasuje do domów szkieletowych z drewna. Tutaj szybkość nie idzie w parze z niechlujstwem, ale oczywiście, jeśli wszystko ma być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, nie można popełnić błędów podczas realizacji tego przedsięwzięcia.
W tym celu warto skorzystać z doświadczenia zaufanego, mającego ponad 20-letnie doświadczenia producenta domów szkieletowych z drewna – https://www.nardoshouse.com/. Firma zapewnia terminowe wykonanie prac od fundamentów “pod klucz”, robiąc to jakościowo, nie popełniając błędów podczas budowy, co mogłoby się przydarzyć, gdybyśmy sami zdecydowali się na wznoszenie takiego budynku. Dom powstaje w niezwykle krótkim czasie, już w 2-3 miesiące. Jako że nie ma tu praktycznie prac mokrych, nie trzeba robić długich przerw technologicznych, to oznacza jednocześnie, że nie ma przeszkód, by postawić taki dom o każdej porze roku, także zimą.
Szybkość realizacji to zdecydowanie największy plus domów szkieletowych z drewna, tym bardziej że można je stawiać cały rok. Pamiętajmy jednak, że zalet jest więcej. Oto pozostałe z nich.
Jak widać, warto postawić na dom szkieletowy z drewna – tani w budowie, charakteryzujący się wieloma zaletami!
© All rights reserved. Created with Voxel