Kuba

Drewniane blaty dębowe jako element nowoczesnej aranżacji wnętrz

 • Posted 4 lata ago
 • Uncategorized

Drewno dębowe to tradycyjny materiał budowlany i wykończeniowy, który wyróżnia się ponadczasowym charakterem. Jego popularność wynika nie tylko z powszechnej dostępności, ale też wszechstronnego zastosowania i uniwersalnej urody. Jeżeli sądzisz, że blaty dębowe odnajdą się tylko w klasycznej aranżacji, pora otworzyć się na nowe możliwości! Sprawdź, jak wkomponować je w modny wystrój nowoczesny.

Czy ciepły odcień dębu odnajdzie się w nowoczesnym wnętrzu?

Styl nowoczesny można w uproszczeniu określić jako fuzję wzorniczego minimalizmu i stonowanej kolorystyki, która jest znacznie chłodniejsza niż w przypadku klasycznej palety barw. Jak wobec tego dopasować ciepły odcień dębu do kompozycji opartej np. na szarościach?

Większość pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym nadal posiada tradycyjne posadzki z desek lub materiałów drewnopodobnych. Zazwyczaj do wykonania deski podłogowej wykorzystuje się właśnie dąb lub bardzo podobny do niego jesion. Tego typu posadzka stanowiąca bazę aranżacyjną wnętrza doskonale skomponuje się z akcentami w zbliżonym odcieniu.

Wprowadzenie blatu dębowego do aranżacji pozbawionej innych elementów drewnianych może okazać się trudniejsze, choć nadal możliwe. Wystarczy, że zadbasz o wykonane w podobnym stylu dodatki lub po prostu zmienisz kolor blatu, np. przy pomocy impregnatu z pigmentem barwiącym.

Do czego wykorzystać blaty dębowe?

Choć podstawowym przeznaczeniem blatów jest wykończenie mebli z powierzchnią użytkową, jakościowe produkty z tej grupy wykorzystasz na wiele sposobów. Nie tylko uzupełnisz konstrukcję zabudowy kuchennej czy jadalnianego stołu, ale też w elegancki sposób wykończysz ladę w recepcji hotelowej lub barowy kontuar.

Jeżeli masz smykałkę do majsterkowania, zastosowanie blatu zależy przede wszystkim od Twojej kreatywności. Z trwałych modeli wykonasz półki lub nawet całe regały na książki, a także wiele innych mebli domowego użytku.

Blaty są przydatne jednak nie tylko w dziedzinie meblarstwa. Odpowiednio trwałe modele możesz wykorzystać do wycięcia wewnętrznych parapetów lub trepów na schody. W ten sposób wprowadzisz do mieszkania więcej drewnianych akcentów w tym samym odcieniu, uzyskując spójną aranżację.

Trwały blat dębowy – jak wybrać?

Niezależnie od tego, w jaki sposób planujesz wykorzystać blat dębowy, z pewnością zależy Ci, aby zakup okazał się w pełni trafioną i udaną inwestycją, która przez lata będzie zwracać się poprzez trwały i estetyczny efekt. Postaw na godne polecenia produkty od zaufanych marek, takie jak blaty dębowe na dlh.pl. Wybierając sprawdzone rozwiązania, zyskujesz pewność co do ich niezawodności.

Wybierając określony wariant blatu dębowego, zwróć uwagę na jego wykończenie. Jedni producenci oferują modele lakierowane lub olejowane, inni zaś proponują surowe drewno, które możesz zabezpieczyć preferowaną metodą. Podczas zakupu upewnij się także co do parametrów, które mogą zadecydować o możliwych zastosowaniach blatu. Oceń, czy grubość jest wystarczająca oraz sprawdź, czy konstrukcja blatu pozwala na wykorzystanie go np. jako półki.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions