Kuba

Drewniane domki całoroczne: czym kierować się przy ich wyborze?

  • Posted 4 lata ago
  • Uncategorized

Temat jest bez wątpienia nie tylko wysoce interesujący, ale również nader ważny, ponieważ od wyboru odpowiedniej oferty zależy nie tylko stan naszego portfela, ale w niektórych wypadkach nawet nasze bezpieczeństwo. Na co więc w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę przy wyborze domków z drewna? Na nasze pytania zgodził się odpowiedzieć prawdziwy specjalista w tej branży, Pan Przemysław Balcewicz będący prezesem firmy Eko Architektura, która od wielu lat jest jednym z liderów rodzimego sektora domków drewnianych.

Jak umiejętnie wybierać domki całoroczne z drewna?

Nasze pierwsze pytanie do Pana Przemysława Balcewicza tyczy się kwestii jak najbardziej ogólnej, a mianowicie podstawowych czynników, jakie klient powinien brać pod uwagę przy wyborze oferty konkretnego producenta konstrukcji z drewna. Jakie to czynniki? Prezes firmy Eko Architektura odpowiada: przede wszystkim chciałbym gorąco podziękować za zaproszenie do wywiadu. Przechodząc natomiast do sedna rzeczy, z pewnością w pierwszej kolejności klient powinien brać pod uwagę technologie stosowane w procesie produkcji domków drewnianych a także rzecz jasna jakość materiałów. W tym pierwszym wypadku należy mieć baczenie przede wszystkim na technologie w zakresie izolacji cieplnej. Pamiętajmy, że dobre drewniane domki całoroczne muszą być w stanie służyć klientowi w każdych warunkach atmosferycznych oraz przez długi czas. Dla producenta oznacza to konieczność tworzenia konstrukcji o wysokiej klasie energetycznej a także zabezpieczenia domków przed wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych. Oczywiście, ten aspekt w sposób ścisły wiąże się również z doborem odpowiedniej jakości materiałów. W Eko Architekturze od dawna wykorzystujemy tylko i wyłącznie starannie selekcjonowane drewno o odpowiednim parametrze suchości, co znacząco ułatwia efektywne zabezpieczenie całej konstrukcji przed wpływem wilgoci, deszczu, wiatru, śniegu oraz innych czynników atmosferycznych, które standardowo występują w naszym klimacie.

Musimy przyznać, że wyjaśnienia Pana Przemysława Balcewicza brzmią jak najbardziej przekonująco. Czy jednak w takim można skonstruować następujący schemat dotyczący hierarchii czynników, jakie powinny być uwzględniane przez klienta w procesie wyboru konkretnej oferty:

  • 1. Jakość technologii w zakresie izolacji cieplnej
  • 2. Inne technologie służące zabezpieczeniu konstrukcji 
  • 3. Jakość materiałów użytych do konstrukcji domku drewnianego

Pan Przemysław Balcewicz odpowiada: Skonstruowany model jest jak najbardziej poprawny, przy czym należy pamiętać, że nadal jest to spore uproszczenie. Wymieniłem trzy czynniki o znaczeniu fundamentalnym, co jednak w żadnym wypadku nie oznacza, że klient zainteresowany posiadaniem własnego domku z drewna powinien brać pod uwagę właśnie tylko i wyłącznie owe trzy faktory.

Bardzo ciekawe. W drugiej części naszego wywiadu postaramy się więc dopytać Pana Przemysława Balcewicza o owe pozostałe istotne faktory.

Co jeszcze należy brać pod uwagę przy wyborze oferty domków z drewna?

Dzięki wypowiedzi Pana Przemysława Balcewicza wiemy już, że dobre drewniane domki całoroczne powinny odznaczać się wysoką klasą energetyczną, być odpowiednio zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych oraz być wykonane z wysokiej jakości drewna. Co jeszcze jest ważne w tej materii? Prezes Eko Architektury odpowiada: Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na to, czy dany producent ma odpowiednie doświadczenie w projektowaniu domków z drewna. Same materiały czy izolacja cieplna to bowiem jeszcze nie wszystko. Ogromną rolę odgrywa również stabilność samej konstrukcji. Kolejny ważny czynnik, który jednak często bywa lekceważony przez klientów to transport. W Eko Architekturze od dawna oferujemy naszym klientom nie tylko samą realizację projektu, ale również profesjonalny i bezpieczny transport już wykonanej konstrukcji pod wskazany adres. W ten sposób zniwelowane zostaje ryzyko np. uszkodzenia domków właśnie w trakcie transportu.

Ponownie pozostaje nam jedynie zgodzić się z Panem Przemysławem Balcewiczem. Niestety, to już koniec naszego wywiadu z prezesem Eko Architektury. Bardzo dziękujemy Panu Prezesowi za udzielone nam wyjaśnienia a czytelników zapraszamy do zostawiania komentarzy pod tekstem.

© All rights reserved. Created with Voxel

  • Home
  • Explore
  • Places
  • Events
  • Jobs
  • Communities
  • People
  • Login
  • Sign up
  • Privacy Policy
  • Terms and conditions