Kuba

Drukowane na płótnie obrazy, czyli szybka metamorfoza wnętrza

 • Posted 7 lat ago
 • Uncategorized

Krosno – ukryty szkielet obrazu

W tego typu dekoracjach ważny jest nie tylko wzór. Choć szukając ozdoby patrzymy przede wszystkim na jej stronę wizualną, to warto mieć na uwadze jedną istotną kwestię. Wówczas będziemy mieć pewność, że kupujemy przedmiot, który będzie służył nam przez lata. O czym mowa? Patrząc na słynne dzieła sztuki w muzeach podziwiamy pracę artysty zapominając, że za wielkimi malunkami stoją także rzemieślnicy-stolarze, którzy przygotowali płótno naciągnięte na blejtram, czyli krosno. To swego rodzaju rama stworzona z wyprofilowanych listew. Na przestrzeni lat sposób mocowania płótna zmieniał się. Kiedyś materiał sznurowano na odwrociu, później używano do tego specjalnych kołków i gwoździ, dzisiaj płótno przybijane jest do blejtramu za pomocą zszywek z pistoletu. Choć technika się zmieniała to wciąż kluczem do stworzenia obrazu jest profesjonalnie przygotowane drewniane krosno, które gwarantując optymalne naciągnięcie płótna sprawia, że na przestrzeni lat, a nawet wieków, materiał nie traci sprężystości i nie odkształca się. Kupując więc jakiekolwiek obrazy: krajobrazy, portrety czy martwe natury, warto odwrócić malunek na drugą stronę i przyjrzeć się, czy stolarz wybrał dobre drewno i czy wywiązał się ze swojej pracy.
plakaty

 

 

 

Pejzaż – wzór, który nigdy się nie znudzi

Aby dekoracja służyła nam przez lata i przez lata cieszyła nasze oczy, musi być nie tylko trwała, ale także uniwersalna. W aranżacji, podobnie jak w modzie, trendy zmieniają się błyskawicznie i czasami trudno za nimi nadążyć. Szukając czegoś, co będzie zawsze na topie, warto sięgnąć po ponadczasowe motywy zdobnicze. W tej roli sprawdzą się doskonale malownicze obrazy. Krajobrazy, pejzaże przedstawiające zapierające dech w piersiach widoki, całkowicie zmienią dotychczasowy charakter wystroju. Nie ważne, czy urządziliśmy wnętrze w nowoczesny czy tradycyjny sposób, ponieważ bez trudu wybierzemy takie przedstawienie, które będzie pasować do naszego domu lub mieszkania.

W szerokiej ofercie znajdziemy niezwykle efektowne i barwne wzory nadające się perfekcyjnie do stonowanych aranżacji. Może to być jesienny pejzaż utrzymany w odcieniach czerwieni, egzotyczna dżungla pełna kolorowych kwiatów, żółte pola zbóż, nad którymi rozciąga się błękitne niebo lub zachwycający zachód słońca nad morzem. Dużą popularnością cieszą się także oszczędne w wyrazie obrazy: krajobrazy górskie prezentujące same tylko wierzchołki wyłaniające się z mgieł, wzburzone morskie fale o spienionych grzywach lub gęsty iglasty las odcinający się na tle nieba.

obraz na płótnie

 

 

Trzy kroki do oryginalnej dekoracji

Kupując ścienną dekorację wcale nie musimy ograniczać się do jednego tylko przedstawienia. Jeśli dysponujemy przestronnym salonem, sypialnią czy przedpokojem, to strzałem w dziesiątkę okażą się aż trzy obrazy. Krajobrazy w formie tryptyku prezentują się niezwykle okazale. Wyglądają nie tylko pięknie, są również bardzo praktyczne, gdy nie mamy pomysłu na to, jak urządzić duży metraż, by stał się bardziej przytulny i miły dla oka. Jaki krajobraz może się znaleźć na takiej dekoracji? W zasadzie każdy – od morskiego wybrzeża, przez łańcuchy górskie, po toskańskie, pagórkowate tereny. Zaprezentowany w ten sposób widok nabierze majestatycznego charakteru, ponieważ rozbite na trzy elementy przedstawienie stanie się główną dominantą aranżacji. Co zyskamy decydując się na taką ozdobę? Nasz pokój z pewnością zmieni się o 180 stopni, a my nie będziemy musieli szukać innych motywów dekoracyjnych, ponieważ tryptyk sprawdzi się w tej roli znakomicie.

obraz płócienny

https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/krajobrazy/

 
 

Zazwyczaj najlepsze rozwiązania to te, które są najprostsze. Zamiast przeprowadzać czasochłonną rearanżację wnętrza, lepiej postawić na spryt i kreatywność, zamiast wywracać wszystko do góry nogami, lepiej zdecydować się na efektowne obrazy. Krajobrazy, pejzaże ukazujące zachwycające widoki, pozwolą nam dosłownie w mgnieniu oka odmienić dotychczasowy charakter pomieszczenia nadając mu efektowny i stylowy wygląd.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions