Kuba

Drzwi do domu: zewnętrzne, wewnętrzne, wejściowe – jakie?

 • Posted 6 lat ago
 • Uncategorized

Rodzaje drzwi: wewnętrzne, zewnętrzne, a może wewnątrzklatkowe?

 

Podczas gdy drzwi dzielące pokoje w mieszkaniu nazywa się po prostu wewnętrznymi, z tymi prowadzącymi do mieszkania jest nieco trudniej. Drzwi wewnętrzne znajdziesz w łazience, toalecie, kuchni, sypialni i salonie. Najczęściej wybiera się je z jednej linii, by dom był zaaranżowany w jednym stylu. W sklepach dostaniesz je wraz z dopasowanymi ościeżnicami. Ich materiał nie musi być szczególnie odporny na uszkodzenia mechaniczne, a tym bardziej wzmacniany. Przed wtargnięciem niepowołanego gościa wystarczy Ci prosty zamek w drzwiach.

 

Drzwi prowadzące do domu bądź mieszkania nazywa się drzwiami wejściowymi. Są zależne od tego, gdzie je montujemy. Jeśli są to drzwi w domku jednorodzinnym, nazywamy je drzwiami zewnętrznymi. Takie drzwi muszą być mocne, solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne oraz antywłamaniowe.

 

Drzwi na wejściu do mieszkania w bloku nazywa się drzwiami wewnątrzklatkowymi. Nadal muszą być mocne, by do mieszkania nie dostał się niepowołany gość, jednak nie muszą odznaczać się wodoodpornością – na klatce nie grozi im kontakt z deszczem ani śniegiem. Takie drzwi zazwyczaj są jednolite.

 

 

drzwi zewnetrzne wewnetrzne

 

 

Przeszklenia w drzwiach – kiedy stosować?

 

Przeszklenia spotykamy zarówno w drzwiach wewnętrznych, czyli stosowanych między pokojami, jak i wejściowych zewnętrznych. W bloku nie stosuje się przeszkleń, ponieważ na jednej klatce znajduje się kilka mieszkań i ciągle musielibyśmy oglądać ludzi przychodzących do naszych sąsiadów, a i oni nie czuliby się komfortowo. To zbędny wydatek.

 

W mieszkaniu przeszklone drzwi pozwalają na uzyskanie dodatkowego światła w pomieszczeniach, w których panuje półmrok. Z niewielką szybą spotykamy się np. w drzwiach do łazienki, ponieważ w łazience rzadko znajduje się okno. Przeszklenia stosowane są również w drzwiach do pokoju dziecięcego, salonu i innych pokojów dziennych. Rzadziej spotyka się je w drzwiach do sypialni, bo to pokój prywatny, intymny.

 

Przeszklenia są częste w drzwiach wejściowych zewnętrznych, a więc tych prowadzących do domu. Szyby umożliwiają podejrzenie, kto jest naszym gościem, a także mają charakter dekoracyjny. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz pogrubione. Choć nie zachodzi możliwość zbicia ich i włamania się do domu, takie drzwi są słabsze w miejscach łączenia materiałów, czyli np. drewna i szkła.

 

 

drzwi do domu zewnętrzne wewnętrzne jakie ?

 

 

Z jakiego materiału drzwi do domu?

 

Drzwi wejściowe muszą zostać wykonane z mocnego i trwałego materiału – zewnętrzne muszą być mocniejsze od wewnątrzklatkowych. Popularne drzwi wejściowe wykonuje się z drewna, materiałów drewnopodobnych i tworzyw sztucznych. Rzadko spotykane są drzwi metalowe – te chronią raczej pomieszczenia służbowe, magazyny i schrony. Egzamin świetnie zdadzą: PVC, drewno i jego pochodne, aluminium, włókno szklane. Szeroki wybór drzwi wejściowych znajdziesz tutaj: https://www.castorama.pl/produkty/budowa/drzwi-zewnetrzne-okna-i-bramy-garazowe/drzwi-zewnetrzne.html).

W wyborze materiału drzwi wewnętrznych panuje większa dowolność. Ponieważ chodzi jedynie o symboliczne wyznaczenie granic, drzwi wybiera się przede wszystkim z uwagi na estetykę, czyli kolor, deseń, kształt i dodatki.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions