Kuba

Drzwi techniczne – połączenie między garażem a Twoim domem

 • Posted 6 lat ago
 • Uncategorized

Jakie są typowe drzwi techniczne?

Generalnie nie istnieje jeden szczególny wzór czy model tych drzwi, aczkolwiek da się wyróżnić kilka specyficznych cech, które mogą charakteryzować większość tego asortymentu. Przede wszystkim chodzi o materiał, z którego są produkowane, czyli najczęściej jest to stal nierdzewna, która wybierana jest z kilku ważnych powodów. Mianowicie chodzi o odporność na szkodliwe działanie korozji, która niestety niszczy powierzchnię drzwi poprzez spore stężenie wilgoci w danym miejscu. Właśnie dlatego koniecznie jest zastosowanie tego rodzaju surowca, który nie ulegnie deformacji.
Z drugiej strony chodzi także o wytrzymałość mechaniczną zarówno na różnego rodzaju uderzenia, które mogą pojawić się przypadkiem, a także warunki atmosferyczne, gdzie jak wiadomo pogoda bywa zmienna i nie zawsze sprzyjająca. Drzwi techniczne zazwyczaj posiadają wysokie parametry, gdzie swoją budową przypominają większość drzwi zewnętrznych, które w przeciwieństwie do tych wewnętrznych muszą zmagać z zupełnie innymi czynnikami szkodzącymi. Podczas szukania idealnych drzwi łączących Twój garaż z mieszkaniem albo też kotłownią dobrze jest konsultować się ze sprawdzoną firmą, która posiada wieloletnie doświadczenie w tej branży. Natomiast z naszej strony możemy podpowiedzieć Wam kilka wskazówek „o czym należy pamiętać”.

Termoizolacyjność

Wiąże się przede wszystkim z budową i grubością drzwi, które powinny być również szczelne. Wówczas ciepło wytworzone wewnątrz mieszkania nie ma możliwości uciekania do zimniejszego pomieszczenia jakim jest garaż i na odwrót. Jest to bardzo istotne zarówno w zimie, jak i latem, ponieważ jest to czynnik decydujący również na wysokość rachunków za ogrzewania, które mimo wysokich temperatur może niekontrolowanie przenikać do innego pomieszczenia, dlatego drzwi powinny być idealnie dopasowane do futryny w ścianie.
Izolacja pod każdym względem

Chodzi tutaj mianowicie o dwie kwestie. Po pierwsze mowa o zabezpieczeniu domowników przed spalinami, a nie tylko zimnem dobiegającym z garażu. Odpowiednia szczelność prowadzi do ochrony powietrza także w Twoim domu, gdzie nie powinny przedostawać się jakikolwiek dym czy inne zanieczyszczenia. Natomiast drugą rzeczą jest izolacja akustyczna, gdzie równie nieprzyjemne może być warkotanie silnika czy też inne hałasy dobiegające z pomieszczenia technicznego, gdzie jak wiadomo często prowadzone są różne prace mechaniczne i tym podobne.

Drzwi przeciw…

A właśnie, nie należy zapominać o ochronie własnej, jak i bliskich, gdzie zagrożenie może wystąpić między innymi z dwóch źródeł. Pierwszym z nich są włamywacze, którzy bezczelnie potrafią wykorzystać nieprawidłowe zamontowanie drzwi czy też ich kruchą budowę. Wówczas dobrze, aby drzwi techniczne były jednocześnie zabezpieczone przed napadem nieproszonych gości, gdzie często montowane są różnego rodzaju mechanizmy ochronne. Z drugiej strony dobrze jest też zainwestować w ognioodporny materiał, który nie podda się tak łatwo wysokim temperaturom i jednocześnie zapewni domownikom odpowiednio dużo czasu na ewentualną ucieczkę. Pamiętaj, że w życiu zdarzają się różne sytuacje losowe, na które możesz się łatwo ubezpieczyć, a dobrej jakości drzwi techniczne są właśnie jednym z podstawowych rozwiązań.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions