Kuba

Fotel Chesterfield Uszak

 • Posted 3 lata ago
 • Uncategorized

Fotel chesterfield uszak to jeden z najwygodniejszych foteli, charakterystyczny dla stylu brytyjskiego. Wyróżnia się wśród innych foteli tego typu pikowanym oparciem. Jest to fotel w którym można się zanurzyć z książką i gorącą herbatą zwłaszcza jak w zestawie jest podnóżek na którym można położyć zmęczone nogi. Do tego jeszcze ogień w kominku i czujemy się jak na luksusowych wakacjach, w górskiej chacie lub gdziekolwiek gdzie czujemy się bezpieczni i szczęśliwi.

Fotel Chesterfield Uszak co to znaczy?

Swoją nazwę zawdzięcza “uszom“ które są przymocowane do wysokiego oparcia. “Uszy” te, wraz z oparciem tworzą ograniczoną przestrzeń właśnie dlatego czujemy się w fotelach uszak tak bardzo bezpieczni i wyciszenie. Nawet jeżeli w tym samym pomieszczeniu, pokoju się dużo dzieje.

Fotel Chesterfield Uszak Old Plus skóra
Fotel Chesterfield Uszak Old Plus skóra (foto: www.IdealMeble.pl)

Dlatego takie fotele doskonale sprawdzają się w kącikach czytelniczych np.: aranżowanych w bibliotekach, w lobby hotelowym, sięgają po nie również kawiarnie jeśli posiadają odpowiednią ilość miejsca.

Fotel Chesterfield Uszak Old skóra
Fotel Chesterfield Uszak Old skóra (foto: www.IdealMeble.pl)

Fotel Chesterfield Uszak krótka historia.

Ze względu na swoje pochodzenie styl chesterfield nierozłącznie kojarzony jest ze stylem angielskim. Co prawda historia tego mebla nie jest jednoznaczna.

Wyobraźcie sobie surowe, kamienne wnętrze w starej Anglii  (i nie tylko) ogrzanie jedynie ciepłem pochodzącym z kominka.

Fotel Uszak Chesterfield Lord Skóra
Fotel Uszak Chesterfield Lord Skóra (foto: www.IdealMeble.pl)
 

Aby jak najskuteczniej skumulować jak największą ilość ciepła i uniknąć panujących przeciągów, zaprojektowano właśnie taki mebel, który okalał plecy osoby na nim siedzącej bocznymi listwami. To właśnie te listwy po wielu latach modyfikacji przeszły w znanym nam w Uszakach “uszy”.

Choć historycy wciąż się spierają, gdzie rzeczywiście powstał pierwszy fotel uszak za – w szesnastowiecznej Anglii czy siedemnastowiecznej Francji, wiadomo jednak, że sukcesywnie podbija kontynent i świat.

Fotel Chesterfield Uszak Ton
Fotel Chesterfield Uszak Ton (foto: www.IdealMeble.pl)

Wygodne obite skórą lub miękką tkaniną siedzisko najpierw zagościło na dobre w Skandynawii, a później fotel uszak zawędrował aż do Ameryki.

Fotel Chesterfield Uszak charakterystyka i przykłady.

Fotel Chesterfield Uszak jak już wspomnieliśmy ma wysokie oparcie które pozwala nam na oparcie ramion i w większości przypadków również głowy. Wszystko to zależy od modelu i naszego wzrostu. Oparcie fotela jest pikowane.

Z reguły “uszy” są gładkie ale również są modele w których mogą być pikowane.  Fotel Chesterfield Uszak może być wykonany ze skóry naturalnej lub tkaniny.

Fotel Chesterfield Uszak Regent

Fotel Chesterfield Uszak Regent (foto: www.IdealMeble.pl)

Jak łatwo zauważyć “uszy” tego fotela są finezyjnie wygięte. Linia oparcia oraz podłokietniki zostały wykończone pinezkami tapicerskimi. Jest to również element charakterystyczny dla mebli chesterfield. Uroku dodają również drewniane gięte nóżki zwane potocznie “ludwikami”.

Fotel Chesterfield Uszak jak już wspominaliśmy może być również tapicerowany tkaniną. Na rynku jest wiele pięknych materiałów zarówno gładkich jak i wzorzystych. W przypadku tkanin jest na tyle bogata oferta, że łatwo jest dobrać je tak aby nasz mebel był niepowtarzalny.

Fotel Uszak Chesterfield Lord Regent
Fotel Uszak Chesterfield Lord Regent (foto: www.IdealMeble.pl)

Możemy łączyć różne kolory, tkaniny gładkie z wzorzystymi. Wszystko po to aby stworzyć własnego, najpiękniejszego Uszaczka.

Fotel Chesterfield Uszak Szerlok

Fotel Chesterfield Uszak Szerlok  (foto: www.IdealMeble.pl)

Fotel Chesterfield Uszak Lord Ludwik

Fotel Chesterfield Uszak Lord Ludwik  (foto: www.IdealMeble.pl)

Dlaczego Fotel Chesterfield Uszak jest tak popularny.

Fotel chesterfield uszak to hit ostatnich lat. Kolorowe obicia, które można dopasować do każdego wnętrza, nowoczesne odważne wzory czy jednolity surowy materiał to to co w Uszakach kochamy.

Fotel Chesterfield Uszak Ton

Fotel Chesterfield Uszak Ton  (foto: www.IdealMeble.pl)

Nawet jak cały wypoczynek jest raczej stonowany to w przypadku fotela jesteśmy bardziej skłonni na odstępstwo.

Dzięki temu Fotel Chesterfield Uszak może stać się waszą ulubioną dekoracją salonu, sypialni, czy pokoju dziecięcego. Jest piękny i bardzo wygodny dlatego jest tak chętnie wybierany i możemy go spotkać w wielu domach.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions