Kuba

Jak całkowicie odmienić wnętrze jednym prostym trikiem?

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

W dzisiejszych czasach, eleganckie fototapety po dłuższej przerwie powróciły do łask, dzięki czemu coraz częściej możemy je spotkać, zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach wnętrz. Co ciekawe stylowe i modne fototapety doskonale sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i również w pomieszczeniach biurowych.

Porządna fototapeta po pierwsze jest bardzo funkcjonalna, a po drugie doskonale pełni rolę dekoracyjną, dlatego też cieszy się tak wielkim zainteresowaniem. Ogromny potencjał w fototapecie bardzo szybko zauważyli również projektanci wnętrz, którzy oferują swoim klientom naprawdę pomysłowe i oryginalne projekty, które są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych wnętrz.

Oryginalna fototapeta do łazienki

Największą zaletą fototapety jest przede wszystkim to, że niewielkim nakładem sił i środków pieniężnych, możemy stworzyć naprawdę niesamowite i niepowtarzalne aranżacje wnętrz. Należy jednak pamiętać o tym, że wybór odpowiedniej fototapety wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka zwłaszcza, że na naszym rynku jest bardzo wielu doskonałych producentów, którzy oferują wysokiej jakości fototapety w bardzo przystępnych cenach. W dzisiejszych czasach najwięcej problemu może sprawić dobór fototapety do łazienki. Jeszcze kilka lat temu o zastosowaniu fototapet w łazienkach nie było nawet mowy, a w dzisiejszych czasach, aranżacje takie nikogo już nie dziwią. Modną fototapetę możemy przykleić na przykład na ścianie z WC, pod prysznicem, czy przed umywalką. Na naszym rynku istnieją specjalne fototapety, które możemy śmiało nadrukować lub nakleić na szkle, dzięki czemu fototapeta może stać się doskonałą alternatywą dla popularnych kafelek łazienkowych. Projektując naszą łazienkę, musimy jednak zawsze pamiętać o tym, aby wybrać taką fototapetę, która będzie w 100% dopasowana do aranżacji całego pomieszczenia. W polskich łazienkach największą popularnością cieszą się głównie motywy z wodą, pustynią lub malowidła z pięknymi kamieniami.

Pomysłowa fototapeta do jadalni

Współczesne fototapety znalazły swoje miejsce nie tylko w nowoczesnych łazienkach, ale również i w pomysłowej kuchni. W jadalniach fototapety najczęściej można zobaczyć w postaci specjalnego nadruku na szkle w wolnych przestrzeniach pomiędzy blatem, a linią górnych szafek. Fototapeta w kuchni umiejętnie ukryta za szkłem, doskonale zastępuje tradycyjne kafelki. Dużą zaletą takiej fototapety, jest przede wszystkim to, że jest ona bardzo prosta w utrzymaniu w czystości, a jak powszechnie wiadomo kuchnia należy do takich miejsc, gdzie zawsze można coś przez przypadek ubrudzić. Fototapety stosowane w kuchni oprócz funkcji praktycznych i dekoracyjnych, bardzo często wyznaczają również strefę jadalnianą od strefy kuchennej. Dekoracje te stosuje się nie tylko w domowym zaciszu do stworzenia rodzinnego zakątku, ale również w profesjonalnych restauracjach i barach szybkiej obsługi. Doświadczony projektant dzięki fototapecie, jest w stanie kilkoma ciekawymi trikami osiągnąć naprawdę niesamowite rezultaty, dlatego też jeżeli nie mają Państwo żadnych pomysłów na własne aranżacje, to warto skorzystać z pomocy odpowiednich fachowców.

Najmodniejsze dekoracje ścian

Fototapeta to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą błyskawicznie i stosunkowo łatwo, ożywić białe ściany w swoim mieszkaniu. Dzięki eleganckiej fototapecie nasze nudne mieszkanie, może szybko nabrać odpowiedniego charakteru, zyskać duży spokój, harmonię lub całkowicie przeciwnie. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim motywy zwierzęce i przyrodnicze. W pomieszczeniach biurowych z kolei najczęściej spotkać można oryginalne fototapety czarno – białe lub fototapety o bardzo łagodnych i neutralnych kolorach. Pamiętać należy również i o tym, że fototapetami możemy okrywać nie tylko nasze ściany, ale również i meble. Jest to idealne rozwiązanie, dla osób, które mają stare (często zniszczone) meble, ale ze względów finansowych nie mogą pozwolić sobie na zakup nowych mebli. W dzisiejszych czasach fototapety idealnie nadają się do odświeżenie aranżacji niemal wszystkich pomieszczeń, dlatego też warto po nie sięgnąć i na własnej skórze sprawdzić ich ogromny potencjał.

foto: taniefototapety.eu

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions