Kuba

Jak odmienić krzesła barowe, czyli poradnik dla kreatywnych

 • Posted 7 lat ago
 • Uncategorized

Zmiana koloru ścian jest jedną z bardziej radykalnych i widocznych, jednak pochłania ona mnóstwo czasu i wysiłku fizycznego. Swoje zmiany warto zacząć od mniejszych przedmiotów, na przykład starej szafki albo krzeseł barowych.

 

 

Od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem procesu zmiany dobrze jest zastanowić się nad pożądanym efektem końcowym. To od niego zależy jakie przedmioty należy kupić, aby odnawianie mebla szło gładko i sprawnie. Swój pomysł dobrze jest przemyśleć kilkakrotnie, ponieważ później nie będzie już odwrotu.

 

 

Wpływ na samopoczucie

Te ogromne i te małe- obie potrzebują wsparcia osób trzecich. Decyzja o ewentualnych zmianach w mieszkaniu powinna być podejmowana wspólnie, ponieważ to wszyscy domownicy będą w tym procesie uczestniczyć. Jest to naprawdę wspaniały sposób na połączenie ludzi, poprzez wspólny cel. Dodatkowa integracja i inna forma spędzania czasu posiadają pozytywny wpływ na relacje rodzinne.

 

 

Najprostsze elementy

W zależności od materiałów, z których owe krzesła barowe są wykonane można zmieniać ich design. Najłatwiejszą formą jest przemalowanie nóg i oparć na inny kolor. Najczęściej ludzie decydują się na radykalne kolory, na przykład przejście z czarnego na biały, albo z beżowego na czerwony. Każda powierzchnia potrzebuje innego rodzaju farby, tak więc do malowania drewna powinno używać się farby do drewna, tak samo jak przy malowaniu powierzchni metalowych.

 

 

Różne elementy, czyli zrób to sam

Jeśli krzesła barowe pochodzą z popularnej sieci meblarskiej, istnieje ogromna szansa na to, że każda ich część jest wymienna. Takie rozwiązanie daje większe pole do manewru i jest idealną opcją dla osób, które chcą coś zmienić ale nie wiedzą co i jak. Marki oferują różnego rodzaju oparcia i nogi do krzeseł barowych, które posiadają takie same wkręty, czyli każda część pasuje do siebie, nawet, jeśli nie jest z tego samego zestawu. Na rynku meblarskim znajduje się ogromny asortyment, który przepełniony jest w propozycje dla osób o różnym guście, czyli każdy możne znaleźć coś dla siebie.

 

 

Kreatywność to podstawa

Bez kreatywności nie ma pomysłu, a bez pomysłu nie ma oszałamiającego efektu końcowego. Żeby w pełni być zadowolonym ze swojej pracy dobrze jest znaleźć kilka internetowych inspiracji i włożyć całe serce w to, aby efekt końcowy był jak najlepszy. Jedną z ciekawych propozycji odmiany krzeseł barowych jest naniesienie na nie delikatnych wzorów. Jeśli wnętrze mieszkania utrzymane jest w stylu country mogą to być polne kwiaty, trawa albo inny motyw związany z wiejskim klimatem. Barwy znajdujące się na krzesłach barowych powinny zawierać delikatną domieszkę zieleni, niebieskiego i żółci. Ciekawym pomysłem jest to, żeby każde z krzeseł posiadał inne rysunki, z jednym motywem przewodnim. Dzięki temu zabiegowi z łatwością wypełni się przestrzeń mieszkania nową energią.

 

 

Dla minimalistów

Mieszkanie utrzymane w chłodnym, skandynawskim stylu nie potrzebuje ożywień związanych ze wzorami, aczkolwiek z kolorami już tak. Ciekawym zabiegiem na odnowienie krzeseł barowych dla osób posiadających właśnie takie mieszkanie jest pomalowanie siedzeń krzeseł barowych na żywe barwy, na przykład czerwony czy słoneczny żółty. Salon zostanie w naturalny sposób rozjaśniony i ożywiony przez zmianę.

 

 

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez sklep z meblami skandynawskimi Sardot specjalizujący się w sprzedaży sof, krzeseł, stołów i innych dodatków wnętrzarskich.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions