Kuba

Jak przekształcić pokój dziecka w pokój nastolatka?

 • Posted 2 lata ago
 • Uncategorized

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Temu zadaniu musi sprostać sam nastolatek. To on najlepiej wie, z których rzeczy już wyrósł i których od dawna nie używa. Rodzic nie powinien zabierać się za to zadanie sam. Może pomóc i doradzić, ale nie powinien podejmować decyzji w imieniu dziecka. Pozornie niepotrzebna rzecz może okazać się dla nastolatka bardzo ważna. Każdy z nas posiada wiele rzeczy, o różnym znaczeniu. Rzeczy mają być przede wszystkim praktyczne, ale posiadamy też wiele pamiątek i rzeczy sentymentalnych. Coś, co z pozoru może wydawać się nie potrzebnym rupieciem, może być dla Twojego dziecka pamiątką przywołującą na myśl miłe wspomnienia.

Z pokoju powinny zniknąć dziecięce obrazki, zabawki i misie, by zrobić miejsce na niezbędne rzeczy, takie jak biurko czy kanapa. Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami? Na pewno ich nie wyrzucać! Pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy nie oznacza ich wyrzucania. Rzeczy można pozbyć się na wiele sposobów, np. sprzedać je, oddać rodzinie czy osobom potrzebującym. Starym rzeczom warto nadać drugie życie. Oczywiście nie każda rzecz będzie nadawała się do ponownego użycia, jednak rzeczy w dobrym stanie na pewno posłużą jeszcze komuś innemu. Warto pamiętać, że jest wiele osób potrzebujących, które z wielką chęcią przyjmą zabawki czy ubrania. Ty pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy, a druga osoba nada starym rzeczom Twojego dziecka, drugie życie.

Dokup, to co niezbędne

W pokoju każdego nastolatka powinno znaleźć się dopasowane biurko i wygodne krzesło. To absolutna podstawa w życiu każdego ucznia. Przy biurku nastolatkowie spędzają mnóstwo czasu po szkole, a także w weekendy. Biurko służy nie tylko do odrabiania lekcji. Wiele nastolatków spędza czas przed komputerem w celu rozrywki, np. grając w gry czy rozmawiając przez internet ze swoimi znajomymi ze szkoły. Wygodne krzesło i dopasowane biurko to podstawa i inwestycja w zdrowy kręgosłup Twojego dziecka.

W pokoju nastolatka powinna znaleźć się także stylowa i wygodna sofa. Doda pokojowi elegancji i będzie bardzo praktycznym dodatkiem. Nastolatkowie bardzo często zapraszają do siebie swoich rówieśników. Wygodna kanapa to klucz do udanych spotkań z przyjaciółmi. Często zdarza się, że w pokoju nastolatka znajduje się tylko łóżko i to właśnie łóżko staje się centrum spotkań towarzyskich dzieci. To źle, bo powinno kojarzyć się wyłącznie ze snem i odpoczynkiem. Kupno kanapy to praktyczne rozwiązanie, które na pewno spodoba się każdemu nastolatkowi. Nie chodzi tu tylko o zapraszanie gości. Na kanapie można także wypocząć, czytać książki czy grać na konsoli.

W pokoju nastolatka powinna znaleźć się także pojemna szafa, która pomieści wszystkie rzeczy, takie jak ubrania, dodatkową pościel czy wszystkie niezbędne przybory szkolne. Kupując pojemną szafę przesuwną, często oszczędzamy sobie kupna dodatkowych szafek lub regałów. W wielkiej szafie zazwyczaj bez problemu mieszczą się wszystkie rzeczy nastolatka. Dodatkowo nie są one widoczne na pierwszy rzut oka. Warto zadbać, by pokój był urządzony tak, by ułatwić nastolatkowi sprzątanie. Nie zapominajmy, że ten jeden pokój dla nastolatka to miejsce wypoczynku, nauki, odpoczynku, rozrywki i spotkań z przyjaciółmi. Pokój musi być więc funkcjonalny, by sprawdził się w każdych okolicznościach.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions