W tym przypadku należy dokładnie uszczelnić całą powierzchnię, gdyż często nie wiadomo gdzie jest miejsce przecieku. Na szczęście wykonywanie tego rodzaju napraw jest obecnie bardzo proste. Z pomocą przychodzą bowiem nowoczesne płynne masy hydroizolacyjne, które są odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne i promieniowanie ultrafioletowe. Ponadto nie trzeba wcześniej utylizować starego podłoża, co zmniejsza oczywiście koszty naprawy.
Na starcie należy przede wszystkim wyczyścić daną powierzchnię z zanieczyszczeń i ją wysuszyć. Dopiero wówczas można aplikować produktu. Masą hydroizolacyjną powinno się w praktyce pokryć powierzchnię całego dachu. Stosuje się też siatkę techniczną, która nadaje powłoce wytrzymałość mechaniczną. Do skutecznego uszczelnienia dachu potrzebne są dwie warstwy i zbrojenie w postaci wspomnianej już siatki technicznej.
Proces uszczelniania takiego dachu jest podobny. Najpierw daną powierzchnię się oczyszcza przy pomocy np. podkładu antykorozyjnego. Miejsca styków warto dodatkowo zabezpieczyć za pomocą siatki technicznej. Potem można przystąpić do aplikacji właściwego preparatu.
Podstawowym atutem tego rodzaju mas jest ich trwałość. Sprawdzają się doskonale do uszczelniania różnego rodzaju świetlików dachowych, dylatacji i wypustów. Za sprawą płynnej formy są one bardzo łatwe w aplikacji. Skutecznie chronią przed przeciekaniem również powierzchnię kominów. Należy przy tym pamiętać, aby uszczelnianie dachu zlecić odpowiedniej, profesjonalnej ekipie, która nie popełni w czasie prac naprawczych żadnego błędu.
© All rights reserved. Created with Voxel