Kuba

Jak tanio wyremontować łazienkę? [7 pomysłów]

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

Remont łazienki to przedsięwzięcie nie tylko kosztowne, ale także pracochłonne. Nie ma konieczności, byśmy na remont łazienki wydawali więcej pieniędzy, niż to absolutnie konieczne. Wiele prac i zakupów możemy pominąć, zastępując je innymi, tańszymi rozwiązaniami. Poza tym remontowi przeważnie towarzyszą hałas i brud. Jeśli chcemy więc wyremontować łazienkę tanim kosztem, warto uzbroić się w narzędzia i kilka dobrych pomysłów. Oto one.

 1. Sposób na płytki łazienkowe

  Jeśli naszym założeniem jest wykonanie niedrogiego remontu, na ścianach i podłodze zostawiamy obecne płytki łazienkowe. Ceny płytek są dość wysokie, jeśli więc chcielibyśmy je wymienić, remont wcale nie wyszedłby tanio. Zamiast tego – pomalujmy stare płytki. W sklepach budowlanych dostępnych jest wiele kolorów specjalnych lakierów, przeznaczonych właśnie do malowania fliz. Pamiętajmy tez o odświeżeniu fug. Łazienka zyska nową kolorystykę i odmienny styl, a my nie stracimy fortuny. 
  Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że pomalujemy płytki całkowicie samodzielnie. Do kładzenia nowych musielibyśmy zatrudnić fachowca. A to dodatkowy, i to wcale niemały, koszt.
   

 2. Odnowienie mebli łaziekowych

  Nasze stare meble warto po prostu odnowić, nie musimy kupować nowych. Przyda się do tego specjalna okleina do mebli, którą przykleimy do uprzednio wyczyszczonej i odtłuszczonej powierzchni szafki. Okleinę taką kupimy w większości hipermarketów budowlanych w cenie daleko niższej od ceny nowych mebli.
  Do mebli możemy także przykręcić nowe nóżki oraz uchwyty. Dzięki temu będą one nie do poznania i dopasują się do obecnego designu łazienki. 
  Taki sposób odnowienia mebli łazienkowych to koszt najwyżej kilkudziesięciu złotych.
   

 3. Renowacja wanny

  Okazuje się, że wannę także można wyremontować. Specjalne wkłady wykonane z akrylu montuje się w starej wannie, i właściwie tyle. Nie tylko nie musimy kupować nowej, ale także oszczędzamy sobie sporo pracy przy usuwaniu wanny, wynoszeniu jej, i instalacji nowej. 
  Koszt wkładu jest co najmniej kilka razy niższy niż koszt nowej wanny, to rozwiązanie spełnia więc doskonale nasze wymagania.
   

 4. Sposób na brzydkie grzejniki

  Jeśli nasze grzejniki nieco już zżółkły i popękały, także nie musimy od razu kupować nowych. Przy pomocy szlifierki i papieru ściernego zedrzyjmy starą, nieestetyczną farbę i pomalujmy grzejnik na nowo. Nie tylko odświeżymy go, ale także dopasujemy do wystroju łazienki dzięki dostępności różnych kolorów lakierów.
   

 5. Ukrycie starych rur

  Zwłaszcza w łazienkach urządzanych w latach 70- tych i 80- tych po ścianach biegną rury od instalacji wodnej. Warto je sprytnie zamaskować, gdyż są raczej wątpliwej urody. Jak to zrobić? Najczęściej są one widoczne w okolicach umywalki. Możemy więc pokusić się o wykonanie pod umywalką szafeczki z tanich, łatwo dostępnych materiałów. Mogą to być np. drewniane panele z listewkami ułożonymi jak w żaluzjach. Drewno, czy to niewykończone, czy przemalowane na dowolny kolor, będzie stanowiło piękny dodatek do naszej łazienki. Realizacja takiego pomysłu jest, co najważniejsze, łatwa i tania.
   

 6. Odpowiednie oświetlenie

  Dobrze dobrane oświetlenie nie tylko rozjaśnia naszą łazienkę, ale także doskonale podkreśla jej urodę i wybrane elementy aranżacji. Naszym podstawowym założeniem jest oczywiście wybór taniego oświetlenia, możemy więc do już istniejących lamp dokupić nowe klosze. Dobrą alternatywą jest też kupienie nowych, niedrogich lamp na wszelkiego rodzaju wyprzedażach i promocjach. 
  W dodatkowym oświetleniu łazienki pomoże także odpowiednio ustawione, duże lustro, które odbija światło.
   

 7. Magia dodatków

  Czasem wystarczy dobrać odpowiednie dodatki, by osiągnąć efekt odświeżenia wyglądu łazienki. Elementy takie jak wieszaczki na ręczniki, nowa klamka do drzwi, dywaniki łazienkowe czy wreszcie obrazki w ramkach pozwalają podkreślić charakter pomieszczenia. Są w dodatku stosunkowo tanie, więc odnawiając naszą łazienkę nie zapominajmy o nich.

Jak widać, remont łazienki nie musi doprowadzić nas do ruiny finansowej. Można go wykonać stosunkowo szybko, czysto, i tanio. Wystarczy mieć głowę pełną pomysłów i smykałkę do majsterkowania.

Źródło: http://www.wnetrzaplus.pl/art2075-czy-mozna-wyremontowac-lazienke-za-15-000-zlotych.html

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions