Kuba

Jak wybrać najlepszy barek do salonu czy kuchni?

 • Posted 4 lata ago
 • Uncategorized

Barek w twoim domu – jaki wybrać

Barek to mebel, którego obecność w znaczący sposób może zmieniać postrzeganie mieszkania. Dla wielu osób w codziennym pędzie życia dom staje się ostatecznie miejscem bardzo funkcyjnym – do spania i jedzenie w międzyczasie pracy. Warto postarać się, aby pełnił również funkcję przyjemnego spędzania czasu i odpoczynku – żeby właśnie tak się kojarzył. Gustowny barek jest w stanie wprowadzić element nastroju odpoczynku i odcięcia się od stresujących spraw życia codziennego

 1. Jak wybrać najlepszy barek do salonu czy kuchni?

 2. Jak wybrać odpowiedni rodzaj i wielkość barku? 

 3. Barek na kółkach – czy warto się na niego zdecydować? 

 4. Barek a wystrój wnętrza 

 5. Najlepsze miejsce na barek – salon, jadalnia, a może kuchnia?

   

Jak wybrać najlepszy barek do salonu czy kuchni?

Barek w salonie to jednoznaczne wskazanie dla mieszkańców, jaki jest charakter tego pomieszczenia – to przede wszystkim strefa odpoczynku i relaksu. Warto zwrócić na to uwagę dobierając mebel w odpowiednim klimacie i kolorystyce. Należy również wziąć pod uwagę stylistykę pozostałego wyposażenia. Na przykład w mieszkaniu urządzonym w nowoczesnym oszczędnym stylu, drewniany ozdobny barek bardzo wyróżniałby się swoją stylistyką i mógłby zakłócić ogólny wizerunek pomieszczenia. Zastanów się czy chciałbyś, aby mebel z alkoholami wewnątrz miał wyraźnie odsłoniętą zawartość. Wielu producentów oferuje barki z otwartymi półkami lub z przezroczystymi drzwiczkami. Oczywiście są również modele, które mają wbudowane nietransparentne drzwiczki. Weź pod uwagę zarówno aspekty estetyczne, jak i praktyczne. Chodzi o to, że odsłonięte drzwiczki nie chronią zawartości przed częstym osadzaniem się kurzu.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj i wielkość barku? 

Rodzaj i wielkość barku powinny być dostosowane do najczęstszej ilość twoich gości w domu lub do liczebności stałych mieszkańców. Ten wybór należy oprzeć przede wszystkim na informacji, w jakim gronie najczęściej spędzasz czas pijąc alkohol w domu. Powinieneś również pomyśleć o rodzaju ulubionych trunków – do win doskonale sprawdzi się delikatne wzornictwo, przeszklone drzwi i miejsce na zawieszenie kieliszków. Jeżeli jednak gustujesz częściej w wykwintnej whisky – lepiej sprawdzi się toporna stylistyka, piękne ciemne drewno i półka na dopasowane szklanki. Jeżeli zdecydujesz się na przeszklone drzwiczki – możesz pomyśleć o montażu dodatkowego oświetlenia LED. Takie rozwiązanie potrafi znacząco poprawić wygląd mebla i wyostrzyć wydźwięk całego pomieszczenia. Odpowiednio dobrane lampki LED charakteryzują się także dużą elastycznością przy dopasowywaniu kolorystyki oraz temperatury światła oraz są bardzo oszczędne energetycznie. Jeżeli zamierzasz zakupić większy mebel, ale salon nie jest odpowiednio duży – lepiej umieścić barek w kuchni. Salon powinien być możliwie najlepiej umeblowany i dostosowany do przyjemnego spędzania tam czasu. W kuchni prawdopodobnie lepiej sprawdzi się jaśniejsza kolorystyka.

Barek na kółkach – czy warto się na niego zdecydować?

Barek na kółkach (nazywany również wózkiem barowym) to wygodne rozwiązanie, umożliwiające przesuwanie mebla w razie potrzeby (na przykład konieczności przenocowania dodatkowych gości w salonie). Takie meble są zazwyczaj mniejsze, niż ich tradycyjne odpowiedniki, dlatego dobrze sprawdzą się również w niewielkich pomieszczeniach, gdzie brakuje wolnej przestrzeni na dodatkowe umeblowanie. Stanowią także gustowną ozdobę dla każdego wnętrza, nadając stylu i wizualnie podnosząc prestiż miejsca, w którym się znajdują. Warto zwrócić uwagę, że wózki barowe często mają budowę otwartą, dlatego przeznaczone są bardziej do serwowania alkoholu niż do jego przechowywania – szczególnie w przypadku, gdy masz małe dzieci lub zwierzęta domowe. Ma to również odzwierciedlenie w zachowywaniu czystości, ponieważ otwarte barki wymagają częstszego mycia i wycierania kurzy niż modele o budowie zamkniętej.

Barek a wystrój wnętrza

Barek to element, który znakomicie nadaje się do wykorzystania w charakterze gustownego dodatku nadającego wnętrzu charakteru. Taki mebel jest dostępny w wielu wersjach, co umożliwia łatwe znalezienie modelu, który będzie odpowiadał twoim oczekiwaniom i będzie harmonijnie współgrał z całą aranżacją. Klasyczne szafki barowe najlepiej sprawdzą się w tradycyjnych, eleganckich wnętrzach, gdzie ich gustowna forma pozwoli uzyskać dodatkowy efekt luksusu i prestiżu. Do aranżacji typu vintage dobrze będą pasować staromodne barki, na przykład w kształcie beczki. Bardziej nowoczesne wnętrza będą natomiast znakomicie harmonizowały z modelami posiadającymi proste, minimalistyczne formy i wykorzystującymi różne materiały, takie jak metal czy szkło. Wnętrza skandynawskie cechują się prostotą, z którą dobrze będą korespondować naturalne materiały i kolory oraz klasyczne kształty. Na rynku dostępny jest również ogromny wybór uniwersalnych szafek i wózków barowych, które można z powodzeniem wykorzystać w niemal każdej aranżacji.

Najlepsze miejsce na barek – salon, jadalnia, a może kuchnia?

Podczas wyboru miejsca na barek oraz samego barku weź pod uwagę to, gdzie najwięcej spędzasz czasu odpoczywając. Najczęściej taką rolę pełni oczywiście salon. Jeżeli tak jest – przemyśl jakiej wielkości zamierzasz kupić barek. Niewielkie gustowne meble znakomicie mogą wpisać się w ciepły klimat salony. Jeżeli jednak mebel będzie trudno zmieścić w takim pomieszczeniu lub będzie psuł jego wizerunek – umieść barek w jadalni lub kuchni. 

 

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions