Kuba

Jak wybrać taśmę LED?

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

Mnogość modeli taśm LED dostępnych na polskim rynku sprawia, że przeciętnemu klientowi ciężko się w tym wszystkim odnaleźć. Z myślą o takich osobach powstał ten poradnik, w którym opowiemy w jaki sposób wybrać taśmę LED, z której klient będzie zadowolony.

Odpowiedz sobie na pytanie, czy potrzebujesz taśmy wodoodpornej?

Jeżeli taśma LED nie będzie narażona na działanie wody ani wilgoci, nie musi być wodoodporna ani posiadać specjalnej konstrukcji. W przypadku, gdy wilgoć może już wpłynąć na taśmę LED, warto zastosować specjalny profil aluminiowy, który ochroni pasek LED przed działaniem wilgoci. Z kolei jeżeli taśma jest narażona na oblanie strumieniem wody, koniecznie wybierz model z odpowiednim oznaczeniem IP świadczącym o wodoodporności.

Taśma led jak wybrać ?

Jeśli czas pracy taśmy będzie długi, pamiętaj o aluminiowym profilu

Jeżeli taśma ma świecić przez dłuższy czas niż godzina dziennie, warto zamontować pasek w aluminiowym profilu. Pozwoli to ochronić urządzenie przed przedwczesnym wypalaniem się diod i w konsekwencji szybszym zużyciem lampy.

Najistotniejszy element, czyli barwa światła

Wybór barwy światła emitowanego przez taśmę LED powinien zależeć od miejsca, w którym będzie zamontowana taśma. Jeżeli taśmę chcemy umieścić w sypialni, hotelu, miejscu służącemu do relaksu i odpoczynku, warto wybrać taśmę dającą światło o barwie ok. 3000 K – będzie ona ciepła i sprzyjająca regeneracji. Szukając taśmy LED odpowiedniej do przyciągnięcia uwagi, zastosowaniu w reklamie lub w biurze, które ma być bardzo jasne, można postawić na barwę 6000 K. Jeśli chcemy znaleźć złoty środek pomiędzy ciepłymi a zimnymi barwami i szukamy czegoś uniwersalnego, to barwa 4000K sprawdzi się znakomicie. Eksperci ze strony www.kingLED.pl mogą pomóc ci wybrać najlepszą barwę.

Taśma led barwa światła - jak wybrać ?

Wybór mocy taśmy LED

Moc taśmy LED musi być różna, w zależności od roli, jaką ma pełnić pasek LED. Najniższa dostępna wartość to 6W i sprawdzi się ona wtedy, gdy taśma ma być jedynie oświetleniem dekoracyjnym. Moc 8,4W pozwala już na nieco szersze zastosowanie i jest chętnie wybierana, natomiast moc 18W będzie odpowiednia nawet do dużych pomieszczeń i wtedy, gdy taśma LED ma być głównym źródłem światła. Warto pamiętać, że zbyt mocną lampę zawsze można przyciemnić, natomiast w drugą stronę ta zależność już niestety nie działa.

Zastanów się nad ochroną wzroku

Jeśli taśma LED będzie często używana jako główne źródło światła, warto zastanowić się nad ochroną swojego wzroku i wybrać taki model taśmy, który nie będzie szkodził naszemu organizmowi. Przydatna będzie tutaj skala RA – im wyższy jej wskaźnik, tym światło bardziej zbliżone jest do naturalnego światła słońca. Jeśli RA jest powyżej 80, będziesz czuł się jak przy naturalnym świetle.

Jaką taśmę led wybrać ?

Dobierz klasę sprzętu do czasu eksploatacji

Szukając taśmy LED do oświetlenia tymczasowej ekspozycji, możesz pozwolić sobie na oszczędność. Jeżeli jednak taśma LED ma być użytkowana przez długi czas, np. w domu lub w biurze, warto wybrać model z nieco wyższej półki.

Pomyśl, jakich dodatków potrzebujesz

Być może przydadzą ci się sterowniki na pilota, albo sterowniki na panel ścienny? Rozważ, które dodatkowe funkcje taśm LED są warte zastosowania.

Doskonałej jakości taśmy LED znajdziecie na www.kingLED.pl

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions