Kuba

Jak wygląda produkcja drewnianych drzwi wewnętrznych?

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

W przypadku drewnianych drzwi wewnętrznych największą popularnością w Polsce cieszą się drzwi dębowe oraz sosnowe. Renomowane firmy, np. firma Drzwi CAL, pozyskują surowiec z certyfikowanych lasów zarządzanych według zasad Dobrej Gospodarki Leśnej posiadających certyfikat FSC, co oznacza, że są to specjalne obszary przeznaczone na potrzeby przemysłu.

 

 

Jak wygląda produkcja drewnianych drzwi wewnętrznych?

 

Aby powstały doskonałe drewniane drzwi zewnętrzne drewno przechodzi wieloetapowy proces obróbki oraz skrupulatną kontrolę pod kątem jakości.

 

Prześledźmy teraz proces produkcji drewnianych drzwi wewnętrznych na przykładzie firmy Drzwi CAL. Jest to jedna z tych firm, które do wyrobu swoich produktów wykorzystuje tylko drewno certyfikowane. Przygoda z produkcją zaczyna się w momencie, kiedy do fabryki CAL przyjeżdża drewno w formie okrągłej. Tam poddawane jest skrupulatnym oględzinom pod kątem jakości, a następnie dzielone na kłody przerabiane później na deski.

 

Produkcja drewnianych drzwi wewnętrznych – etap obróbki

Surowiec drewniany na tym etapie produkcji nazywa się tarcicą i zostaje przygotowany do dalszej podróży przez osuszanie oraz sezonowanie. Drewno następnie zostaje poddane obróbce takiej jak struganie, klejenie, okleinowanie i obłogowanie. Pozyskuje się także potrzebny fryz. Produktem końcowym tego etapu są różne elementy, które następnie selekcjonuje się zgodnie z przeznaczeniem.

 

Kiedy potrzebne do wyrobu drzwi elementy zostają skompletowane, poddaje się je kolejnej obróbce, czyli czopowaniu, wierceniu i szlifowaniu. Skrzydła i ościeżnice składane są w zespoły i obrabiane na nowoczesnych, sterowanym numerycznie maszynach CNC. Wykonuje się wręgi i wszystkie potrzebne nawiercenia, a każdy złożony zespół przechodzi skrupulatną kontrolę jakości na każdym stanowisku.

 

Drzwi wewnętrznych z drewna – nadawanie wyglądu i ostatnie szlify

Następny etap to lakierowanie. W lakierni firmy CAL odbywa się impregnacja wyrobu, ręczne szlifowanie oraz barwienie skrzydła i ościeżnicy materiałami przygotowanymi w „Kuchni farb”. Na koniec odbywa się lakierowanie za pomocą ekologicznych lakierów wodnych albo olejowanie. Te czynności nadają blasku drzwiom, zabezpieczają ich powierzchnię oraz wydobywają piękno uzwojenia.

 

Drewniane drzwi wewnętrzne

 

Drewniane drzwi wewnętrzne CAL powstają z surowce pozyskanego z certyfikowanych obszarów zarządzanych według zasad Dobrej Gospodarki Leśnej.

 

 

Następnie drzwi trafiają, jak z przymrużeniem oka określają to pracownicy firmy Drzwi CAL, do „pracowni jubilerskiej”. Tu są okuwane, silikonowane oraz szklone. Montuje się w nich także wszystkie elementy ozdobne oraz szyby. Na końcowym etapie produkcji drzwi są ponownie oceniane pod kątem jakości i jeśli otrzymają ocenę pozytywną zostają oznaczone logotypem CAL. Drzwi są gotowe! Na koniec produkt zostaje zabezpieczony, spakowany oraz wysłany do klienta.

 

Wyjątkowe polskie drzwi CAL

Dzięki wieloetapowej produkcji oraz skrupulatnej kontroli jakości i trwałości na każdym etapie drzwi wewnętrzne CAL to prawdziwe brylanty jeśli chodzi o polski przemysł stolarki drzwiowej. Firma oferuje wiele kolekcji drzwi wewnętrznych – zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych, które można indywidualnie dobrać w zakresie koloru, rozmiaru, dekoracji oraz przeszkleń.

 

 

 

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions