Kuba

Jak zaaranżować sypialnię z metalowym łóżkiem?

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

Metalowe łóżko jest bardzo oryginalnym meblem. Chociaż wielu osobom taki wygląd kojarzy taki styl z aranżacjami wnętrz w zabytkowych pałacach, to mimo to, coraz częściej pojawiają się w naszych mieszkaniach. Do jakich mebli pasuje? Z jakimi dodatkami warto je łączyć?

Łóżko jest elementem pomieszczenia w sypialni, od którego zależy charakter całego pokoju. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, warto się nad tym zastanowić. Łóżko nie tylko powinno pasować do stylu mieszkania, ale przede wszystkim powinno idealnie komponować się z meblami oraz dodatkami. Jak więc wykorzystać metalowe łóżko w sypialni?

Jakie metalowe łóżko wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych i designerskich modeli takiego rodzaju łóżek, które urzekają swoim wyglądem. Oprócz drewnianych modeli, są także takie, które kute są z żelaza, mają oryginalne i artystyczne detale. Dzięki temu nawiązują do pokojów stylizowanych na styl prowansalski czy toskański. Niezależnie od tego, czy łóżko metalowe jest w prostej formie czy z ozdobnymi elementami, musi być odpowiednio przemyślane. Metal jest materiałem bardzo trwałym i posłuży nam przez wiele lat. Aby mieć pewność, że decydujemy się na odpowiedni model, musimy zwrócić uwagę na to, czy jest pokryty wysokiej jakości lakierem lub farbą. Pozwozi uniknąć to wystąpienia rdzy.

Styl prowansalski 

Styl prowansalski ma do siebie to, że jest bardzo romantyczny i bogaty w wiele ozdobników pod postacią kolorowych tkanin oraz małych dekoracyjnych akcesoriów. Nic dziwnego zatem, że metalowe łóżko sprawdzi się idealnie do takiego pomieszczenia, najlepiej w białym kolorze. Jeżeli zależy nam na aranżacji pomieszczenia w pastelowych i jasnych dodatkach, warto postawić na klasyczne białe meble, lub wykonane z naturalnego drewna. Resztę detali jak zasłony, pościel czy dywaniki powinny pozostać w odcieniach stonowanych jak delikatny róż, kolor kremowy czy łagodny błękit.

Styl rustykalny

W przeciwieństwie do stylu prowansalskiego, rustykalny klimat opiera się na innych założeniach. Pastelowe odcienie zastąpione są ciemnymi akcentami. Zamiast białych mebli w stylu rustykalnym królują meble w kolorze ciemnego drewna. Kolorystyka elementów również ulega zmianie. Zamiast jasnych pastelowych kolorów, zastosowane są wszelkie odcienie brązów oraz beży. Zatem stawiajmy na delikatność elementów takich jak zasłony, lustra oraz dywaniki.

Metalowe łóżko w pokoju dziecięcym?

Metalowe łóżko znajdzie swoje miejsce również w dziecięcej sypialni. Z powodzeniem wpisze się pokój pod warunkiem, że pozostałe meble, jak w poprzednich przepadkach będą dopasowane do całości. Jeśli jesteśmy świeżo upieczonymi rodzicami dziecięce łóżko metalowe będzie strzałem w dziesiątkę. Z pewnością taki mebel doda przytulności i pełnego uroku kącik dla naszej pociechy.

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na aranżację sypialni, warto pokusić się o takie metalowe łóżko. Z jego pomocą mamy możliwość stworzenia niebanalnego i oryginalnego wnętrza. Co najważniejsze, pasuje do niego wiele różnych rodzajów mebli oraz elementów, dzięki którym z łatwością uzyskamy zamierzony efekt.

Artykuł powstał we współpracy z SypialniaPlus

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions