Kuba

Jakie meble dla dziecka w wieku szkolnym?

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

Rodzice, których dzieci wchodzą w wiek szkolny mają na prawdę trudny orzech do zgryzienia. Wystrój pokoju młodzieżowego jest bardzo ważny. Tam właśnie dzieci będą spędzać najwięcej swojego wolnego czasu i konieczne jest dostosowanie tego wnętrza do indywidualnych potrzeb swojej pociechy.

Pokój młodzieżowy zwykle pełni funkcję gabinetu do nauki, jak i sypialni do spania a także poniekąd pokoju rozrywkowego. Rodzi się więc pytanie, czy meble do pokoju młodzieżowego będą najlepszym rozwiązaniem?

Wielofunkcyjność, minimalizm i nowoczesność

Te funkcje wydają się być niemożliwe do połączenia. Producenci jednak po wielu latach projektowania nowych rozwiązań znaleźli idealny sposób na to, aby nawet niewielka przestrzeń mogła być tak przytulna, jak i funkcjonalna. Rodzice muszą zwracać uwagę na potrzeby swoich pociech, które są w wieku dojrzewania. Nie jest to proste, bo każdy młody człowiek jest indywidualistą. Pierwsza kwestia to potrzeby fizjologiczne. Dzieci potrzebują odpowiedniego miejsca do snu. Zważywszy na to, że nastolatka z pewnością często będą odwiedzać szkolni znajomi to dobrym rozwiązaniem mogą okazać się narożniki rozkładane, które nocą będą wielkim i wygodnym łóżkiem a w ciągu dnia wygodną kanapą, na której zmieści się nawet kilka osób. Trzeba pamiętać również o tym, że młodzież ma duże zapotrzebowanie na modne, nowe ciuchy, dlatego w pokoju młodzieżowym trzeba znaleźć także miejsce na ich wygodne przechowywanie. W takiej sytuacji komody, nawet te najnowocześniejsze mogą być niewystarczające.

meble dla dzieci

Jeśli rozmieszczenie ścian w pokoju pozwala na wygospodarowanie odpowiedniej ilości miejsca na szafy z drzwiami przesuwnymi to warto z takiej możliwości skorzystać odwiedzając odpowiedni sklep z meblami. Szafy tego typu można zarówno wykonać na wymiar, jak i zdecydować się na gotowe rozwiązanie, które bez trudu znajdzie się w każdym, dobrze wyposażonym i nowoczesnym sklepie stacjonarnym bądź internetowym, gdzie w tym drugim przypadku z pewnością dużo łatwiej będzie znaleźć atrakcyjną ofertę cenową.

Dodatki i kolorystyka mebli młodzieżowych

pokoj dla dzieci, meble dla dzieci

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu również o dodatkowym wyposażeniu, jakie stanowić będą dodatki i niebanalna kolorystyka. Rodzice często denerwują się na swoje pociechy, kiedy te marzą, aby na ścianach znalazły się plakaty ulubionych gwiazd bądź klubów piłkarskich. Trzeba dać dziecku trochę swobody. Pokój bowiem będzie nie tylko miejscem do spania i nauki, ale również swoistym azylem, w którym można będzie dać upust wszelkim emocjom. Jeśli dziecko pragnie pisać po ścianach zbierając podpisy przyjaciół warto mu na to pozwolić, jeśli ceni nieskazitelną czystość również trzeba to popierać. Wszystko to wpływa na poprawny rozwój emocjonalny pociechy, która w okresie lat szkolnych będzie rozbita pomiędzy dotychczasowymi zasadami przekazywanymi przez rodziców a tymi, które reprezentować będą nauczyciele i rówieśnicy w szkole. W pewnym momencie dziecko odreaguje buntem, na który trzeba reagować w odpowiednim momencie w taki sposób, aby dziecko nie odczuwało żadnej zbędnej presji ze strony rodziców, którzy na pewien okres czasu przestaną być głównym autorytetem.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez sklep z meblami Meble BIK – trwałość i elegancja Twoich mebli.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions