Kuba

Jakie meble kuchenne wybrać? Z salonu czy na wymiar?

 • Posted 6 lat ago
 • Uncategorized

 

 

Meble kuchenne na wymiar

Zestawy kuchenne na wymiar nie są już od dawna ekstrawagancją i czymś niesamowitym. Stały się bardzo popularne. Znajdziemy wielu producentów, którzy wykonają nasz wymarzony projekt i dopasują go perfekcyjnie do naszej kuchni. Ceny mebli na wymiar nie są tak wysokie, jak mogłoby się wydawać.

Oczywiście, wszystkie firmy mają w swojej ofercie meble w różnych przedziałach cenowych i różnej jakości. Możemy wybrać więc coś z tanich laminatów, decydując się na mniejszą wytrzymałość. Możemy również wybrać meble kuchenne z wyższej półki, jak na przykład zestawy kuchenne z płyty MDF. Trwałość i komfort użytkowania są o wiele wyższe.
Podobnie jest z meblami drewnianymi – tam ceny są najwyższe. Pasują jednak do każdej aranżacji i są luksusowe. Ceny zwiększają się też przez dodatki takie, jak na przykład ciche domykanie drzwiczek czy prowadnice na szufladach. Ostateczny kosztorys mebli na wymiar zależeć będzie od naszych wymagań.

Ceny różnią się w zależności od materiału i województwa. Dla przykładu – zestawy kuchenne z laminatu z obrzeżem melaminowym w kujawsko-pomorskim kosztować będą średnio około 780,00 zł/mb, natomiast meble drewniane z luksusowych gatunków drewna egotycznego w warmińsko-mazurskim to już koszt rzędu 3070,00 zł/mb. Podane kwoty  pochodzą z tego cennika mebli kuchennych dla całej Polski.

meble kuchenne

Meble kuchenne z salonu

Niektórzy decydują się na kupno mebli w salonie. Gotowe zestawy kuszą prostotą oraz niższymi cenami. Sklepy takie, jak Leroy Merlin czy Castorama starają się, by ich zestawy wyglądały jak najlepiej, a przy okazji były uniwersalne – aby mogły spodobać się każdemu odbiorcy. Wybór sklepu często po prostu zależy od gustu kupującego. Inne meble oferuje Ikea, Bodzio czy Leroy Merlin. Istnieją też różne opinie dotyczące jakości danych produktów. Wiele przydatnych opinii na temat mebli kuchennych można znaleźć na tej stronie.
Wybierając meble z naszego ulubionego salonu, pamiętajmy, by zwrócić uwagę na jakość produktów. Gdy znajdziemy już meble zadowalające nas wytrzymałością, praktycznością i ceną, skupmy się na odpowiednim doborze ich do naszej kuchni i reszty domu. Wszystko powinno idealnie ze sobą współgrać. Ważne są też wymiary. Salony takie, jak Castorama, Ikea czy Bodzio często oferują wymiary standardowe. Jeśli nasza kuchnia zbudowana jest w specyficzny sposób, meble mogą po prostu się do niej nie zmieścić.

Meble na wymiar czy z salonu

Decyzję, czy wybierzemy producentów, którzy wykonają nam meble na wymiar, czy może wycieczkę do salonu takiego, jak Leroy Merlin czy Castorama, powinniśmy podjąć rozważnie. Warto pamiętać, że decydowanie się na najtańsze zestawy nie zawsze jest opłacalne. Takie meble charakteryzuje wątpliwa jakość i wytrzymałość. Nie nacieszymy się nimi zbyt długo, będą nieporęczne, będą wymagały wymiany niedługo po ich zakupie. Warto zainwestować w droższy zestaw, który również posłuży nam na dłużej. Pamiętajmy, że po zdewastowaniu mebli jesteśmy zmuszeni kupić nowe, czyli narażamy się na kolejne wydatki.

Wybór mebli na wymiar jest tak samo dobry jak wybór mebli z salonu. Wszystko zależy od naszych preferencji, kosztów, które możemy ponieść, oraz wymiarów kuchni czy pomysłu na jej aranżację. Meble z salonu zazwyczaj będą tańszym rozwiązaniem, dla mniej wymagających osób, które nie chcą lub nie mają czasu na własne projekty. Jeśli tylko będziemy pamiętali o wybraniu odpowiedniej jakości, takie meble posłużą nam świetnie na bardzo długo. Meble na wymiar nie są już decyzją tylko dla bogaczy. Każdy jest w stanie znaleźć producentów oraz materiały, które wpasują się w jego możliwości i wymagania.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions