Kuba

Jakie pierwsze łóżko dla dziecka?

 • Posted 1 rok ago
 • Uncategorized

Należy mieć świadomość, że wybór pierwszego łóżka dla dziecka nie jest obecnie tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Na rynku działa bowiem bardzo duża liczba producentów posiadających w swoich ofertach wysokiej jakości produkty Czym powinno się zatem sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie?

Cechy pierwszego łóżka dla dziecka

 

Rekomendowane jest przede wszystkim, by łózko dziecięce miało właściwe wymiary. Nie można zapomnieć sprawdzić, czy produkt posiada odpowiednie normy i certyfikaty. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba rodziców podejmuje decyzję o zakupie mebla, przy którego produkcji zostały zastosowane atestowane farby. Produkt powinien mieć w zestawie różnego rodzaju akcesoria i dodatki. Doskonałymi przykładami mogą być kółka, wyjmowane szczebelki.

 

 

Wymiary

 

Warto zwrócić szczególną uwagę na wymiary omawianego produktu. Godny uwagi jest fakt, że obecnie do najczęściej kupowanych łóżek, zaliczane są tradycyjne łóżeczka szczebelkowe. Poszczególne modele będą różniły się między sobą kolorem, rodzajem drewna czy wzornictwem. Oczywiście na rynku dostępne są łóżka w niestandardowych wymiarach. Rodzice przeważnie decydują się na łóżka o wymiarach 120 cm x 60 cm x 70 cm. Świetnym rozwiązaniem będzie także postawienie na produkt wielofunkcyjny. Łóżeczka są wtedy połączone z komodą. Może ona zostać następnie wykorzystana, jako stolik czy tapczanik. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie producenci wychodzą naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, czyli bliskości i stałego kontaktu z dzieckiem. Najbardziej renomowane firmy oferują łóżeczka dostawne. Maluch dzięki temu będzie miał możliwość spać bezpiecznie pod opieką rodziców, którzy będą znajdowali się tuż obok niego.

 

 

Wypełnienie materaca

 

Należy mieć świadomość, że obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór materacy. Można zaopatrzyć się w produkty z różnym wypełnieniem. Można zaobserwować, że producenci bardzo często zachwalają swoje produkty jako antyalergiczne. Rekomendowane jest postawienie na materac, który będzie właściwie dopasowany do ciała dziecka. Nikogo nie powinien dziwić wspomniany fakt, gdyż w okresie rozwoju układ kostno-mięśniowy musi stanowić właściwe podparcie dla kręgosłupa.

 

 

Pokrowiec materaca

 

Nie można pod żadnym pozorem zapomnieć o poszyciu materaca. Zalecane jest, by było wykonane z dzianiny lub tkaniny o składzie, który zagwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza. Można mieć wtedy całkowitą pewność, że pociecha nie będzie nadmiernie się pociła. Najlepszą opcją będzie tkanina sztuczna wykazująca się właściwościami termoregulacyjnymi lub sztuczna. Wspomniana cecha może być bardzo łatwo zweryfikowana przez osoby dorosłe. Informacja będzie zawarta na wszywce surowcowej. Należy pamiętać, aby pokrowiec nie był zbyt głęboko pikowany. Z kolei powierzchnia powinna być równa i gładka. Godny uwagi jest fakt, że dobre poszycie nie zmieni swoich wymiarów w trakcie prania. Nie trzeba zatem martwić się, że jakiekolwiek odświeżenie wpłynie na zmianę jego formy. 

 

 

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions