Kuba

Jakie zalety mają balkony francuskie?

 • Posted 4 lata ago
 • Uncategorized

Balkony francuskie są odrobinę innym rozwiązaniem niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Nie służą bowiem ani wypoczynkowi, ani nie stanowią miejsca, na którym moglibyśmy rozłożyć suszarkę na pranie. Pozostają ograniczone do szyby i niemal przylegającej do niej balustrady, rzadziej mają także niewielką płytę, na której nie bez trudu zmieszczą się pojedyncze doniczki z kwiatami. Mimo to, balkony francuskie w ostatnich latach znów zyskują na popularności. Czemu ją zawdzięczają? Co sprawia, że architekci coraz częściej umieszczają je w swoich projektach?

 

Warto zaznaczyć, że balkony francuskie to wcale nic nowego. Nie pojawiły się wraz z modą na minimalizm, chociaż doskonale się w nią wpisują. Pierwsze znane rozwiązania tego typu znamy już z czasów baroku, a dzisiaj przeżywamy ich odrodzenie ze względu na docenienie licznych zalet, które posiadają. Nasze domy dzięki nim nie tylko wpisują się w obecne trendy, ale także prezentują się bardzo elegancko i klasycznie. Są optycznie wysmuklone, a często wybierane balustrady francuskie ze stali nierdzewki zapewniają domownikom bezpieczeństwo i są bardzo trwałe. Jakie jeszcze zalety mają balkony francuskie?

Balkony francuskie – zalety

Chociaż balkony francuskie nie zapewniają miejsca na odpoczynek, a brak praktycznej płyty sprawia, że nie możesz wykorzystać ich nawet na rozłożenie suszarki na pranie, wciąż zyskują na popularności. Jak to się dzieje, że wciąż są tak chętnie wybierane przez właścicieli? Poznaj zalety balkonów francuskich.

balkon francuski

Istotną rolę w wyborze gra cena, tymczasem balkony francuskie są po prostu znacznie tańsze. Koszty są o tyle mniejsze, że nie istnieje konieczność montażu płyty i robienia całego wzmocnienia. Każdy, kto kiedykolwiek stawiał dom, doskonale zdaje sobie sprawę, ile pieniędzy musiał zainwestować, by móc w nim zamieszkać. Nie ma więc nic dziwnego, że możliwość oszczędności bez obniżenia komfortu życia jest bardzo mile widziana.

 

Ogromną zaletą jest dostęp do naturalnego światła. Balkony francuskie znacząco go zwiększają względem klasycznych okien, które są dużo mniejsze. Klasyczne balkony natomiast często ograniczone są daszkiem, ten zaś ogranicza dopływ światła słonecznego. Jeśli więc w twoim domu będą długie i wąskie pomieszczenia, w których miejsce na szybę jest na krótszej ścianie, to właśnie rozwiązania w stylu francuskim sprawdzą się w nich najlepiej. 

 

Same balustrady francuskie natomiast najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej. To bowiem rozwiązanie estetyczne i praktyczne. Stal nierdzewna jest bowiem odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie poddaje się wpływom zmiennych warunków atmosferycznych, a jednocześnie jest materiałem plastycznym, który pięknie się prezentuje. Wyróżnia się również dużą wytrzymałością na obciążenia. Jest więc rozwiązaniem bardzo bezpiecznym. 

 

Nie ma nic dziwnego w tym, że ważny jest dla ciebie wygląd twojego domu. To miejsce, w którym planujesz spędzić całe swoje życie i przekazać go następnemu pokoleniu. Zwróć więc uwagę, że balkony francuskie z balustradą ze stali nierdzewnej są rozwiązaniem ponadczasowym, wpisującym się w niemal wszystkie trendy. To minimalizm i elegancja, które nigdy nie wychodzą z mody. Co więcej, dzięki nim wyszczuplona zostaje wizualnie cała bryła budynku. Ich estetyka jest dokładną odpowiedzią na to, czego dzisiaj potrzebuje rynek nieruchomości.

 

Oczywiście, nie ma rozwiązań bez wad i nie istnieje jedno rozwiązanie, które zadowoli wszystkich. Mamy różne gusta i między sobą znacząco różnimy się potrzebami. Niewątpliwie jednak balkony francuskie mają wiele zalet i nie powinny być traktowane jako ostateczność. Mogą także doskonale współgrać z tradycyjnymi rozwiązaniami w obrębie jednego budynku. Wykończone w takim samym stylu prezentują się naprawdę imponująco. Zwróć jednak uwagę nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na funkcjonalność i trwałość wybieranych rozwiązań. Wybierz raczej balustrady ze stali nierdzewnej, które nie będą wymagały od ciebie ciągłych wymian, napraw czy konserwacji.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions