Kuba

Kolorowe meble łazienkowe – jakie wybrać?

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

Meble łazienkowe są bezsprzecznie ważnym elementem wyposażenia. Są one potrzebne do przechowywania przyborów toaletowych, ręczników czy kosmetyków. Powinny być one dostosowane do miejsca, w którym są wykorzystywane. W łazience ciągle będą miały kontakt z wodą i zwiększoną wilgocią. Muszą być one specjalnie przygotowane, aby mogły bez problemów wytrzymać w takich warunkach.

Niemniej ważna jest ich estetyka – w czasie urządzania wnętrza to ona weźmie górę i będzie miała zasadnicze znaczenie na podejmowane przez nas decyzje. Zwykle ludzie nie decydują się na szaleństwo w kwestii mebli łazienkowych, co jest dużą stratą. Jeżeli masz dość nudnych białych mebli to zapoznaj się z poniższym artykułem, podpowiemy jak przeprowadzić kolorystyczną rewolucję w twojej łazience.

Jakość mebli i wybór tworzywa

Niezależnie od kolorystyki ważne będzie wybranie mebli, które będą dobre jakościowo i wytrzymałe. Nie chcemy, aby w niedługim czasie po ich zakupu zaczęły się rozlatywać. Dlatego warto jest zwracać uwagę na materiał z jakiego są wykonane. Wbrew pozorom drewno nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest to materiał, który nie powinien być w kontakcie z wilgocią, bo będzie dochodziło do odkształceń. Odpowiednio zaimpregnowany i zabezpieczony będzie w stanie wytrzymać w takich warunkach. W praktyce najczęściej stosowana jest płyta meblowa o właściwościach wodoodpornych, która dodatkowo posiada zabezpieczenie przed grzybami. Oprócz tego spotykane są meble wykonywane ze szkła, tworzywa sztucznego czy metalu.

Dobór koloru

Wybranie odpowiedniego koloru łazienki jest zadaniem trudnym. Wymaga zmysłu estetycznego i dużej wyobraźni. Będziemy musieli dobrać je do pozostałych elementów, które już znajdują się we wnętrzu – w szczególności do ścian oraz podłogi. Wybrany przez nas odcień nie może się kłócić z pozostałymi użytymi już wcześniej we wnętrzu. Połączenie kilku kolorów jest wielką sztuką, która nie zawsze się udaje. Najlepsze efekty uzyskamy, gdy łazienka jest jednokolorowa i utrzymana w odcieniach barwy białej. Bez większych problemów wprowadzimy kolor przewodni, który będzie pojawiał się w kilku miejscach w łazience.

Musimy zdecydować czy zdecydujemy się na całkiem kolorowe meble czy jedynie na same fronty. Jeżeli nie jesteśmy w 100% przekonani do wybranych przez siebie kolorów to lepiej zdecydować się na drugie rozwiązanie. Jest ono bezpieczniejsze i nie aż tak radykalne. Dobrze jest używać kilku odcieni tego samego koloru – w ten sposób wprowadzimy pewną głębie do pomieszczenia, a jednocześnie utrzymamy go w stosowanej kolorystyce.

Odbiór barw przez zmysły

Nie od dziś wiadomo, że kolory mogą wpływać na emocje i nastrajać człowieka w odpowiedni sposób. Zielony zmusza nas do działania, ale jednocześnie rozluźnia i daje odprężenie. Jest to barwa, na którą łatwo się patrzy i nie powoduje ona zmęczenia. Świetnie nadaje się do łazienki, gdzie zależy nam na wypoczynku i regeneracji. Do łazienki świetnie pasuje niebieski i jego odcienie. Jest to barwa wody, która nieodłącznie kojarzy się z tym wnętrzem.

JZ
Artykuł został przygotowany przez firmę Defra – producenta mebli łazienkowych – defra.pl.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions