Kuba

Kosiarki elektryczne - jaką kupić?

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

Dlaczego kosiarka elektryczna?

 

Na początku powinniśmy uświadomić sobie niewątpliwe zalety tego rodzaju kosiarki. W porównaniu z jej spalinowymi odpowiednikami z pewnością jest ona bardziej ekologiczna, gdyż nie wydziela niezdrowych spalin. Na uwagę zasługuje także fakt, iż kosiarka elektryczna jest po prostu znacznie cichsza. Dzięki temu praca w ogrodzie będzie prawdziwą przyjemnością dla użytkownika, a przy okazji nie będzie zakłócać spokoju domowników i sąsiadów.

 

Biorąc pod uwagę eksploatację sprzętu kosiarki do trawy elektryczne także cechują się wieloma zaletami. Przede wszystkim są one wygodne w użytkowaniu i dobrze sprawdzają się na zróżnicowanym terenie, od prostych trawników po lekkie wzniesienia czy pagórki. Komfort użycia zapewnia również napędzanie elektryczne – wystarczy, że podłączymy kosiarkę do prądu i już jest gotowa do pracy. Co ważne – kosiarki elektryczne są dość poręczne i łatwe w przechowywaniu.

 

Moc i osprzęt

 

Kolejna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę to moc danego sprzętu. Kluczową kwestię odgrywa tutaj cel, w jakim zamierzamy dokonać zakupu. Czy ma to być kosiarka wykorzystywana tylko i wyłącznie na małych, równych obszarach terenu, czy może jednak przeznaczona do dużych, nierównych powierzchni. Właściciele małych ogródków mogą zdecydować się na kosiarki elektryczne o nieco mniejszej mocy (poniżej 1000W), gdyż urządzenie to w takich warunkach nie powinno ulec przeciążeniu. Inaczej sprawa wygląda w przypadku rozległych trawników. Tutaj należy już sięgnąć po sprzęt o większej mocy (na rynku dostępne są kosiarki o mocy nawet do 2000 W). Natomiast dla osób szukających optymalnych rozwiązań najlepszym wyjściem będzie kosiarka oscylująca pomiędzy 1200-1400W.

 

Jeśli chodzi o wyposażenie kosiarek elektrycznych to warto zwrócić uwagę na jej obudowę oraz obecność kosza. Większość kosiarek na rynku posiada plastikowe obudowy, choć zdarzają się także wykonane ze stali ocynkowanej, które nie ulegają rdzewieniu. Wpływa to oczywiście na cenę i warto zadać sobie pytanie czy potrzebujemy czegoś więcej niż obudowy z plastiku, który wszak bardzo dobrze radzi sobie w różnych warunkach atmosferycznych.

 

Natomiast obecność kosza jest niezwykle istotna i znacząco wpływa na komfort pracy. Warto wziąć pod uwagę własne zapotrzebowanie, a więc obszar jaki mamy do skoszenia, aby optymalnie dobrać wielkość kosza. Ważne, by pomieścił większość skoszonej trawy, w ten sposób zaoszczędzimy czas, który musielibyśmy przeznaczyć na wielokrotne opróżnianie pojemnika.

 

Z napędem czy bez?

 

To następna ważna kwestia, którą musi rozważyć każdy kupujący. Kosiarki do trawy elektryczne mogą posiadać napęd, bądź też być jego pozbawione. To przydatna funkcja, która zdejmuje z użytkownika ciężar pchania kosiarki. Wystarczy, że będzie on kierował urządzenie we właściwą stronę, tak więc należy uznać, iż napęd znacznie ułatwia proces koszenia. Kosiarki elektryczne z napędem najczęściej wykorzystywane są na dużych powierzchniach, natomiast do mniejszych ogrodów bardziej polecane są kosiarki bez napędu, ponieważ są lżejsze i bardziej zwrotne. Nie bez znaczenia jest również cena, która w przypadku kosiarek z napędem jest wyższa.

 

Poradę dostarczył serwis Tooles.pl – sklep z profesjonalnymi narzędziami dla domu i ogrodu.

 

 

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions