Kuba

Lampy podłogowe do 200 zł - 5 porad dla kupujących

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

Cena nie musi być wyznacznikiem jakości

W wielu z nas wciąż pokutuje przeświadczenie, że produkt tani nie jest dobrej jakości. Uważamy, że jedynie najdroższe lampy są trwałe i ładne. Nic jednak bardziej mylnego. Oczywiście dobrej jakości materiały kosztują więcej niż te łatwo zniszczalne, ale bardzo często w ostatecznej cenie najwięcej płacimy za markę. Jak więc wybierać dobrej jakości lampę w rozsądnej cenie? Przede wszystkim sprawdźmy, z jakich materiałów powstała, jaką gwarancję na jej działanie daje producent i czy nie jest jakieś mocno rozpoznawalnej marki.

Postaw na funkcjonalność lampy podłogowej

Lampy stojące mają swoje wady i zalety, ale jedno jest pewne, by nie stały się jedynie ozdobą wnętrza i stojakiem na ubrania, muszą być funkcjonalne. Co to oznacza w praktyce? Po pierwsze, musimy zastanowić się, gdzie nasza lampa podłogowa będzie stała i kiedy chcemy z niej korzystać. Gdy już poznamy odpowiedzi na te pytania, rozejrzyjmy się w internetowych sklepach z lampami podłogowymi i zobaczmy, co nam się podoba. Ważna jest wysokość lampy, którą powinniśmy dopasować do swojego wnętrza. Drugim istotnym elementem jest klosz, jego rodzaj, wielkość, przejrzystość i ułożenie. Tego typu oświetlenie może posiadać nieruchome ramie z żarówką lub też istnieje możliwość regulacji. Wybór pasującej nam opcji jest kluczowy w prawidłowym dopasowaniu lampy podłogowej do swoich potrzeb.

Jakie żarówki będą najlepsze do lampy stojącej?

Podczas doboru idealnej lampy stojącej do wnętrza nie możemy zapominać o sprawdzeniu, jakich żarówek wymaga. Choć znaczna większość będzie działać na klasycznych żarówkach o gwintach E27 czy E14, może się zdarzyć, że lampa potrzebuje innych. Dobrze o tym wiedzieć podczas dokonywania zakupów, chociażby po to, by od razu móc kupić kompatybilną żarówkę. Wiąże się z tym jeszcze jedna kwestia – maksymalna jej moc. Producenci zawsze podają, jak silna może być montowana w danej lampie podłogowej żarówka. Jest to kolejny ważny czynnik, który powinniśmy wziąć pod uwagę podczas zakupów. Jeśli bowiem szukamy idealnej lampy do czytania, nie może mieć ona zbyt słabej żarówki.

Dobierz styl lampy do pomieszczenia

Stojąca lampa podłogowa jest dość uniwersalnym typem oświetlenia. Możemy potrzebować jej sypialni w roli lampki nocnej. Niezbędna będzie również w salonie, jako oświetlenie do czytania czy też pracy, jeśli lubimy to robić na kanapie. Ale to nie jedyne możliwe wykorzystanie stojącej lampki. Przydać może się w łazience – w roli dekoracyjnej oraz tworzenia nastroju do długich, wieczornych kąpieli. Lampa podłogowa może być stosowana w przedpokojach, gdy z różnych powodów nie chcemy korzystać z górnego oświetlenia. Nie może jej również zabraknąć na tarasie, gdzie podczas letnich nocy oświetli nam chociażby książkę czy ulubione czasopismo.

Wygląd lampy powinien być kompatybilny z wyglądem pomieszczenia, w którym ją postawimy. Inną więc wybierzemy do łazienki, inną do sypialni. Oczywiście jej wygląd to już kwestia naszych preferencji i upodobań.

Sprawdź, ile światła potrzebujesz

Lampa stojąca może spełniać różne funkcje, zawsze jednak ma nam oświetlać wnętrze lub jego fragment. Zastanówmy się, jak oświetlony jest nasz pokój, biorąc pod uwagę światło z innych pomieszczeń czy innych kinkietów. Dzięki temu łatwiej odpowiemy sobie na pytanie, jakiej lampy podłogowej potrzebujemy. Jeśli światła może być niewiele, lampa ma tworzyć nastrój, wybierzmy taką z kloszem zabudowanym, nietransparentnym. Gdy zaś ma nam posłużyć jako istotne źródło oświetlenia szukajmy modeli z kloszami jak najbardziej otwartymi, przezroczystymi lub transparentnymi. Możemy też wybrać w takim przypadku lampki ażurowe czy druciane.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions