Kuba

Leśne inspiracje – oryginalny pomysł na ponadczasowy wystrój wnętrza

 • Posted 6 lat ago
 • Uncategorized

Dzięki odpowiednio dobranym wzorom ściennych dekoracji możemy nie tylko zmienić dotychczasowy wygląd pomieszczenia, ale także, na podobieństwo teleportu, przenieść się w zupełnie inne miejsce. Jak to możliwe? Pomoże nam w tym niezwykle realistyczna fototapeta 3d. Las ukazany w postaci wielkoformatowego zdjęcia sprawi, że poczujemy się tak, jakbyśmy właśnie znajdowali się na łonie natury, a nie w mieszkaniu w centrum wielkiego miasta. Efektowne przedstawienie pozwoli nam się cieszyć zupełnie nową jakością przestrzeni. To zaskakujące, jak wiele można zmienić, wprowadzając ten jeden tylko element do aranżacji, która służyła nam już od wielu lat.

leśna tapeta

 
 

Las niejedno ma oblicze

Jak może wyglądać taka malownicza fototapeta? Las to prawdziwe bogactwo najprzeróżniejszych form. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, powinniśmy wybrać zupełnie inny wzór. W nowoczesnym wystroju strzałem w dziesiątkę będą minimalistyczne przedstawienia: brzozy o charakterystycznych czarno-białych pniach, jesienne drzewa pozbawione liści i prezentujące swoje rozgałęzione korony lub pojedyncze sylwetki sosen, przez których gałęzie prześwietlają promienie słońca. Niezwykle efektowne i malownicze są także zimowe pejzaże. Gdzie sprawdzi się taka fototapeta? Las w sypialni przykryty białą pierzyną świeżego śniegu wprowadzi do wystroju romantyczny charakter stając się pięknym akcentem dekoracyjnym.

Jeśli z kolei zależy nam na tym, by ożywić stonowany pokój i dodać mu kolorów, to soczyście zielony pejzaż pełen drzew będzie doskonałym wyborem. Tylko od naszego gustu zależy, czy postawimy na iglaste czy liściaste gatunki, czy też sięgniemy po egzotyczną dżunglę bądź bambusowe zarośla. Decydując się na taki wystrój mieszkania warto pomyśleć o korespondujących dodatkach. Wybierzmy takie, z którymi świetnie będzie się prezentować nasza fototapeta. Las to nie tylko drzewa. To także szyszki, krzewy pełne owoców i dzikie zwierzęta, które będą przepięknie wyglądać w formie plakatów zawieszonych na sąsiadującej ścianie.

ściana z leśną tapetą

 

 

Magiczna moc fototapety

Jednak nie tylko walory wizualne i estetyczne przemawiają za tym, by wprowadzić do swojego mieszkania taką ścienną dekorację. To także perfekcyjne rozwiązanie, gdy walczymy z aranżacją niewielkiego metrażu i nie mamy pomysłu na to, jak go optycznie powiększyć. Przestrzenny wzór wprowadzi wrażenie dodatkowej głębi, dzięki czemu nawet kameralny salon przekształci się w całkiem pokaźną powierzchnię. Choć realnie metraż nie ulegnie zmianie, to złudzenie optyczne sprawi, że będziemy go postrzegać zupełnie inaczej. By osiągnąć jak najlepszy efekt będzie nam do tego potrzebna odpowiednia fototapeta. Las powinien prezentować kilka planów perspektywicznych na przykład nierównomiernie rozmieszczone rzędy drzew lub porośnięte sosnami górskie hale, za którymi rozpościerają się skalne szczyty.

leśna tapeta na ściane

 
 

Leśna kraina dla naszego malucha   

Krajobrazy nie muszą przedstawiać tylko i wyłącznie realistycznych fotografii. Jeśli szukamy ciekawego pomysłu na aranżację dziecięcego pokoju, to świetnym rozwiązaniem okaże się rysunkowa fototapeta. Las w sypialni naszej pociechy może zamienić się w bajową krainę, po której spacerują majestatyczne jelenie, biegają rude lisy, a po gałązkach skaczą małe ptaki. Taki motyw dekoracyjny będzie znakomitą alternatywą dla postaci z bajek, które dziecku mogą się szybko znudzić. Pomimo tego, że wzór jest rysunkowy, nie jest on tak infantylny jak bohaterowie kreskówek, dlatego nasza pociecha tak szybko nie wyrośnie ze stworzonej przez nas aranżacji.

Jeśli chcesz każdego dnia czuć bliskość natury i rozkoszować się malowniczym widokiem, to leśne fototapety z pewnością przypadną Ci do gustu. Dzięki nim nie tylko ozdobisz swoje wnętrze, ale wyczarujesz także unikalną aurę, która zamieni Twoje mieszkanie w prawdziwą oazę spokoju.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions