Kuba

Łóżko tapicerowane czy drewniane? Jakie łóżko do sypialni?

 • Posted 4 lata ago
 • Uncategorized

Łóżko powinno być wygodne, ale też praktyczne. Oprócz tego należy pamiętać, że często stanowi ozdobę sypialni. Jak je wybrać? Postawić na praktyczne łóżko drewniane, czy może efektowne tapicerowane łóżko do sypialni? Porównujemy oba rozwiązania.

Łóżka tapicerowane – zalety i wady

Łóżka tapicerowane różnią się od drewnianych tym, że w całości obite są tkaniną lub skórą. To sprawia, że są miękkie, wygodne, a także… nie posiadają ostrych krawędzi, co nie jest bez znaczenia, zwłaszcza dla rodziców energicznych dzieci.

Jakie są ich zalety? To przede wszystkim bardzo duża różnorodność – możesz wybierać wśród bogatej kolorystyki, rodzajów tkanin, wzorów. Tym samym, takie łóżko, nawet w gotowej wersji, można spersonalizować, idealnie dopasować do aranżacji sypialni. I choć łóżko tapicerowane często kojarzy się ze stylem glamour, tak naprawdę będzie pasować także do wnętrza urządzonego nowocześnie lub klasycznie. Ponadto to rozwiązanie bezpieczne, nieposiadające twardych elementów.

Łóżka tapicerowane nie są jednak pozbawione wad. Stelaż oraz materac są w nich zamontowane na stałe, nie ma możliwości ich wymiany. Trzeba więc bardzo dużą uwagę zwrócić na jakość i wygodę obu tych elementów. Ważne jest także, aby tkanina, którą obite jest łóżko, była łatwa w czyszczeniu.

Aby łóżko było praktyczne, warto wybierać modele z pojemnikiem na pościel oraz z zagłówkiem. Sprawdź i porównaj łóżka tapicerowane z zagłówkiem na www.Meblobranie.pl, aby przekonać się o ich funkcjonalności.

Łóżka drewniane

Choć łóżka tapicerowane cieszą się coraz większym zainteresowaniem, wciąż w polskich sypialniach dominują drewniane modele. Dlaczego? Ponieważ są przytulne, estetyczne, a także uniwersalne. Producenci oferują różne modele, od klasycznych, przez stylizowane na antyczne, aż po nowoczesne, a więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Dużą zaletą jest możliwość wymiany materaca. Aczkolwiek trwałość samego łóżka w dużej mierze zależy od tego, z jakiego drewna zostało wykonane. Zakupem na lata będzie łóżko z drzewa dębowego, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Za to w pokoju alergików sprawdzi się łóżko z drewna sosnowego. A skoro o tym mowa, to w przypadku osób uczulonych na kurz, łóżko tapicerowane z pewnością się nie sprawdzi. Dodatkowo drewniane meble o wiele łatwiej jest wyczyścić, przetrzeć.

Ciekawą opcją jest drewniane łóżko z tapicerowanym zagłówkiem, który jest znacznie wygodniejszy. Warto też kupić wersję z pojemnikami na pościel.

Jakie łóżko do sypialni – tapicerowane czy drewniane?

Co jest lepszym wyborem? To zależy od twoich potrzeb, a także wizji. Najważniejsze jest bezpieczeństwo? Postaw na łóżko tapicerowane. Masz w domu alergika? Wtedy drewniane meble to znacznie lepszy zakup.

Najczęściej też dobrze dobrane łóżko drewniane może służyć przez lata. Materac w tapicerowanym jest niemożliwy w wymianie, ponadto tkanina może ulec stałym ubrudzeniom. Przeanalizuj wady i zalety każdej z tych propozycji i dopiero na tej podstawie podejmij decyzję.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions