Kuba

Mały salon w stylu industrialnym - jak to zrobić?

 • Posted 6 lat ago
 • Uncategorized

Styl industrialny, jak można się domyśleć, ma związek z fabrykami. Został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych, gdzie w latach 50. ubiegłego wieku trzeba było w jakiś sposób zagospodarować opuszczone fabryki. Zaczęto więc w nich mieszkać, chociaż ogromne przestrzenie i surowy styl przywodzą na myśl raczej mało przytulne miejsca. Na początku takie budynki zamieszkiwali początkujący artyści, jednak z czasem styl ten zaczął się rozprzestrzeniać i zaczął kojarzyć się z luksusem. 

 

Salon w stylu industrialnym 

Wbrew pozorom stworzenie swojego własnego salonu w tym stylu nie będzie tak czasochłonne i męczące. Zanim zaczniesz wybierać meble, zastanów się nad kolorem ścian. Postaw na barwy chłodne, biele i odcienie szarości sprawdzą się najlepiej i jednocześnie powiększą optycznie pomieszczenie. 

 

Jeżeli etap ze ścianami masz już za sobą, to teraz przyszedł czas na wybór mebli. Brązy i beże to idealne kolory dla kanapy. Najlepsza będzie jak najprostsza, bez jakichkolwiek zdobień i co najważniejsze w jednym kolorze. Pamiętaj o sprawdzeniu czy jest wygodna, w końcu ma ci posłużyć jakiś czas. 

 

 

Stolik kawowy w stylu industrialnym

Najważniejszym meblem w salonie jest stolik kawowy, przy czym pamiętaj, że nie może to być pierwszy lepszy stolik, a stolik industrialny. To na nim jako pierwszym zazwyczaj spoczywa wzrok twoich gości. Aby pasował do twojego nowego salonu musi to być stolik kawowy industrialny, cechujący się drewnianym blatem i metalowymi nogami. Ten jest idealnym przykładem https://loftdecora.pl/little-rude-stolik-kawowy/. Zwróć uwagę na jego surowy styl, jest taki jakiego potrzebujesz aby nadać charakteru swojemu salonowi. 

 

Oświetlenie w pomieszczeniach w stylu industrialnym powinno być raczej barwy ciepłej, aby nadać wieczorom spędzonym w salonie uczucia przyjemnego komfortu. Jak można zauważyć na zdjęciach królują tu lampy “szkieletowe” tzn. takie, gdzie widać kable, metalowe trzony oraz nie posiadające typowych abażurów.  

 

Industrialny stolik kawowy Little Rude

 

Dodatki do salonu

Dodatki potrafią podkreślić dzieło twórcy, jak i je zniszczyć. W stylu industrialnym nie powinno się przesadzać z ich liczbą – liczy się minimalizm, należy uważać na krzykliwe kolory, jak i z ich wielkością, która może przytłoczyć i tak mały już salon. Jeśli chodzi o kolor to ciemna czerwień jest preferowana najbardziej, ponieważ przypomina rdzę, która w starych fabrykach pojawia się bardzo często. 

 

Do małego salonu idealnie nada się również lustro, które wraz z kolorami ścian optycznie powiększy przestrzeń. Możesz również przykleić kilka cegieł na ścianę, lub wyłożyć nimi cały kąt pomieszczenia, dzięki czemu będzie nadawał surowy klimat całości. 

 

Jeżeli myślałeś o obrazach to szare fotografie budynków, mostów bądź innych konstrukcji, będą idealne na ścianę, jednak pamiętaj o tym aby nie wieszać ich za dużo. Wystarczą dwie lub trzy średnich rozmiarów.

 

Nie wydawaj dużo pieniędzy

Styl industrialny może i wygląda na drogi i luksusowy, jednak tak być nie musi. Wystarczy, że zaczniesz odwiedzać okoliczny pchli targ lub targ staroci, gdzie na pewno znajdziesz jakieś stare dodatki typu lampy lub lekko podniszczone stare komody, posiadające swój niepowtarzalny charakter. Warto również odwiedzić strychy dziadków lub rodziców, którzy z chęcią pozbędą się kilku niepotrzebnych rzeczy. 

 

Jeżeli jednak wiesz, że tam nic nie znajdziesz, zawsze możesz odwiedzić stronę internetową producenta mebli industrialnych LOFT Decora (https://loftdecora.pl/), gdzie niejeden mebel ma swoją duszę i wpasuje się do industrialnego salonu swymi geometrycznymi kształtami oraz prostotą wykonania.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions