Kuba

Markizy tarasowe - podpowiadamy czy warto się na nie zdecydować

 • Posted 4 lata ago
 • Uncategorized

Markizy tarasowe – funkcjonalny dodatek do aranżacji

Markizy tarasowe stanowią doskonały dodatek, który świetnie uzupełni aranżację przestrzeni wokół domu, tarasu czy też balkonu. Warto zwrócić uwagę na wysuwane modele, które z łatwością wpasujemy w elewację. Markiza doda lekkości nawet masywnie wyglądającym bryłom. Warto też wspomnieć, że dodatek ten jest bardzo użytkowy, można powiedzieć, że markizy tarasowe – funkcjonalność na najwyższym poziomie. Dzięki ich instalacji nasz taras będzie osłonięty od deszczu, palącego słońca, opadów śniegu. Co więcej, odpowiednia markiza będzie też stanowić ochronę mebli przed promieniowaniem UV,  które sprawia, że blakną one bardzo szybko.

Jeżeli zależy nam na zasłonięciu tarasu, a nie chcemy ingerować w elewację budynku – markizy tarasowe będą stanowić idealną alternatywę dla trwałego zadaszenia. Do ich instalacji nie trzeba wykonywać projektu architektonicznego, uzyskiwać pozwoleń budowlanych. Dzięki temu że na rynku dostępnych jest wiele zróżnicowanych modeli, z łatwością dopasujemy markizę do wystroju przestrzeni.

Na jakie markizy warto się zdeycydować

Co brać pod uwagę wybierając markizy? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są one wykonane. Tkanina powinna być odporna na kurz, blaknięcie czy czynniki atmosferyczne takie jak woda lub wiatr. Istotne jest również, aby markiza była odporna na skrajne temperatury. Dzięki temu nie będziemy musieli demontować markizy na czas zimy lub największych upałów. Wybrany przez nas model wytrzyma więcej pod warunkiem że będzie w specjalny sposób wzmocniony – warto dowiedzieć się czy materiały, z których wykonano markizę posiadają specjalne struktury włókien, są wzmacniane akrylowo lub też czy zostały za impregnowane. Impregnat powinien chronić markizę przed wodą, pleśnią, zanieczyszczeniami tłustymi a także odchodami ptaków. Biorąc pod uwagę, że pod markiza będziemy spędzać czas w najbardziej słoneczne i upalne dni, warto dowiedzieć się czy tkanina, z której ją wykonano odbija promieniowanie UV. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli w różnych kolorach i wzorach – dzięki temu wybierzemy markizę idealnie pasującą do elewacji naszego budynku. Kolejną kwestią którą warto rozważyć jest rodzaj napędu – do wyboru mamy napęd ręczny czyli korbę lub też elektryczny, który jest bardzo  wygodny w obsłudze. Wybierając Markizy bierzmy pod uwagę tylko renomowanych sprawdzonych producentów takich jak Karnix z dzięki temu produkt wytrzyma długie lata.

Wybierając dany produkt bierzmy pod uwagę wielkość powierzchni, którą chcemy osłonić. Najwyższej klasy nowoczesne modele wykorzystują obecnie intuicyjne systemy obsługi dzięki czemu zaciemnienie teraz uczę balkonu możemy w płynnie regulować. Bez problemu odsłonimy taras całkowicie kiedy będziemy chcieli cieszyć się słońcem i zasuniemy markizę w czasie opadów. Można ją także zasunąć częściowo, stosownie do potrzeb. Warto dodać również, że markiza pozwala także zacienić pomieszczenie sąsiadujące z tarasem – dzięki temu w pokoju zachowamy chłód, który pozwoli nam odpocząć od upału.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions