Kuba

Meble kuchenne – dlaczego warto wybrać rozwiązanie na wymiar?

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy coraz więcej czasu. Po rewolucji kulinarnej, która dokonała się w naszym kraju ludzie chętniej poświęcają się gotowaniu i robią to z prawdziwą przyjemnością. Komfort gotowania zależy nie tylko od naszych chęci i umiejętności, ale przede wszystkim od samej kuchni oraz jej wyposażenia.

Remontując mieszkanie powinniśmy poświęcić więcej czasu na jej przygotowanie. Dopieszczenie szczegółów wpłynie na komfort pracy i sprawi, że gotowanie staje się czystą przyjemnością. Jednym z najczęściej spotykanych problemów jest wybór mebli – zastanawiamy się czy lepiej zdecydować się na gotowe zestawy czy zdecydować się na wykonanie ich na wymiar.

Gotowe czy na wymiar?

Koszt wykonania mebli na zamówienie jest z reguły znacznie wyższy niż kupienie gotowego zestawu w jednym ze sklepów meblarskich. Dla większości osób jest to na tyle silny argument, że rezygnują z produkcji na wymiar na rzecz mniej kosztownego rozwiązania. Decydując się na takie rozwiązanie ryzykujemy, że meble nie będą pasowały do pomieszczenia. Mogą okazać się niewymiarowe i zaburzą w ten sposób nasze wyobrażenie o pomieszczeniu. Na takie problemy często napotykamy w pomieszczeniach o nietypowych rozmiarach. Pozbędziemy się tego kłopotu jeżeli wybierzemy rozwiązanie drugie, czyli wykonanie mebli na wymiar. To doskonałe rozwiązanie dla nietypowych wnętrz, choć nie tylko. Przede wszystkim będziemy mieli możliwość precyzyjnego określenia ich wielkości, co idealnie pokryje się z naszym wyobrażeniem i planem na kuchnię. Nie jest to jedyna zaleta, z której skorzystamy wybierając to kosztowniejsze rozwiązanie. Korzystając z gotowych wyrobów musimy liczyć się z zastosowanie materiałów do produkcji seryjnej. są one mniej trwałe i znacznie szybciej będą do wymiany. Jest to pozorna oszczędność, która w perspektywie czasu okaże się większym kosztem.

Zalety mebli na zamówienie

Decydując się na wykonanie mebli na zamówienie możemy zdecydować o ich wyglądzie. Zakłady stolarskie są w stanie zrealizować każdy projekt więc nie będzie problemu nawet przy wymyślnych kształtach. Znalezienie mebli, które będą pasowały do naszego wyobrażenia jest trudne. Nawet jeżeli znajdziemy rozwiązanie odpowiadające wizualnie to może okazać się, że są zbyt duże lub zbyt małe. Decydując się na samodzielne zaprojektowanie mebli zyskujemy pewność, że nikt inny nie będzie miał takich samych. Dobrze zaprojektowane meble kuchenne są ergonomiczne, dopasowane do potrzeb domowników. Możemy zapewnić sobie większą niż normalnie powierzchnię blatu, co wpłynie pozytywnie na komfort pracy. Idealnie dopasowane meble do pomieszczenia świadczą o statusie społecznym i skutecznie podwyższają standard w jakim żyjemy. Zestawienie mebli na wymiar z wysokojakościowym AGD dopełnia całości i sprawia, że kuchnia jest gotowa do częstego użytkowania. Warto skorzystać z nowego trendu i zdecydować się również na wykonanie wyspy na wymiar. W ten sposób można zyskać dodatkową przestrzeń i kilka kolejnych szafek.

JZ
Kuchnia to dla nas serce domu. Odwiedź nasz salon kuchni na Krakowskiej 31 we Wrocławiu.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions