Kuba

Meble pokojowe – kupić w zestawie czy oddzielnie?

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

Umeblowanie mieszkania może wydawać się bardzo prostym zadaniem, ale w rzeczywistości liczba dostępnych rozwiązań potrafi przytłoczyć. Pewnym ułatwieniem jest kupowanie gotowych kompletów mebli pokojowych, niemniej niektórzy wolą je dobierać osobno.

Która z tych metod jest lepsza?


Urządzając mieszkanie, masz do wyboru dwie możliwości: albo będziesz wybierać kolejne meble osobno, albo zakupisz je od razu w gotowym zestawie. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, ale bez względu na to, którą metodę preferujesz, umeblowanie mieszkania powinieneś rozpocząć od dobrego rozplanowania przestrzeni.

Dlatego przed wyruszeniem do sklepu meblowego dokładnie zmierz wszystkie ściany, wysokość okien, zasięg maksymalnego rozwarcia drzwi itd. Możesz też rozrysować całe mieszkanie na kartce papieru – dzięki temu łatwo porównasz proporcje poszczególnych elementów wyposażenia i zorientujesz się, ilu mebli dokładnie potrzebujesz.

meble pokojowe w komplecie 2

Meble pokojowe w komplecie

Co właściwie oznacza „komplet mebli”? To ogólna nazwa dla mebli, które należą do jednej serii – wyglądają podobnie i przeznaczone są do wspólnego zakupu. Meble wchodzące w skład kompletu mogą być połączone ze sobą (np. meblościanka), choć równie dobrze mogą stanowić osobne przedmioty, stojące w różnej konfiguracji i oddaleniu. Wybierając komplet, zyskujemy pewność, że wszystkie jego elementy – bez względu na sposób aranżacji – będą do siebie doskonale pasować wizualnie. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby od czasu do czasu nieznacznie przemeblować nasz salon lub sypialnię. Wybrana przez nas konfiguracja nie ma jakiegokolwiek znaczenia, bo meble pokojowe w zestawie zawsze będą się ze sobą dobrze komponować.

meble pokojowe w komplecie 3

Kupno zestawu to także zdecydowanie lepszy wybór pod względem finansowym – zakup kompletu co prawda wiąże się z poniesieniem dużego jednorazowego wydatku, ale w dłuższej perspektywie opłaca się on dużo bardziej niż kosztowne gromadzenie mebli egzemplarz po egzemplarzu. Nie mówiąc już o tym, że przy okazji oszczędzamy czas, który inaczej musielibyśmy przeznaczyć na chodzenie po kolejnych salonach meblowych.

Kupowanie mebli pokojowych osobno

Wiele osób wystrzega się kupowania kompletów, bo gotowe zestawy mebli kojarzą się im z bezdusznym urządzaniem pod linijkę. Przeciwnicy kompletów zarzucają im, że przez nie mieszkania tracą domowy charakter i przemieniają się w miniaturowe salony meblowe. Innego zdania mogą być jednak właściciele niestandardowych mieszkań – indywidualne dobieranie pojedynczych mebli pozwala bowiem uporać się z dużą liczbą kątów, skosów lub nietypową wysokością okien. Jeżeli w konstrukcji Twojego domu zastosowano różne niestandardowe elementy, to najpewniejszym rozwiązaniem jest właśnie zakup pojedynczych sztuk mebli lub wykonanie ich na zamówienie.

meble pokojowe w komplecie 4

Kupowanie mebli pokojowych osobno jest co prawda droższe, ale dzięki temu mieszkanie zyskuje walor oryginalności. Zawsze można też pójść na kompromis i… wybierać indywidualne elementów z gotowych już kompletów. Pamiętaj, że tworzenie niepowtarzalnego nastroju w domu lub mieszkaniu wymaga nieco wysiłku, ale efekt końcowy niemal zawsze jest tego warty.

meble pokojowe w komplecie 5

Artykuł opublikowany dzięki Mebest.pl
Autorem artykułu jest pani Marta Machowicz – projektantka z salonu meblowego Mebest z Poznania, w którym znajdziesz wyselekcjonowaną ofertę mebli do salonu, jadalni, sypialni, pokoju młodzieżowego i dziecięcego.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions