Kuba

Metamorfoza mieszkania – zmień swoje wnętrze dzięki nowoczesnym meblom na wymiar

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

Meble na zamówienie

Rozwiązaniem jest zamówienie mebli na wymiar, mebli dopasowanych zarówno do każdego pomieszczenia z osobna jak i do naszych potrzeb. Decydując się na zaprojektowanie szaf i szafek mamy niepowtarzalną okazję na stworzenie takich mebli, w których uda nam się pomieścić wszystko, co do tej pory nie mogło znaleźć sobie stałego miejsca. Optymalnie zaprojektowana szafa z dobrze pomyślanym systemem przechowywania to prawdziwy skarb. Nawet w najmniejszym mieszkaniu daje gwarancję utrzymania porządku. W małych pomieszczeniach nieocenione usługi oddają szafy z drzwiami przesuwnymi. W dobrych studiach meblowych zawsze mamy możliwość wyboru i systemu przechowywania, i systemu drzwiowego. Chodzi o to, żeby najpojemniejsza szafa w domu – zwykle jest to szafa garderobiana montowana w sypialni albo w przedpokoju – była nie tylko bogata w najrozmaitsze schowki, ale i zamykana w taki sposób, że otwieranie drzwi nie wiąże się z koniecznością zabierania cennych metrów kwadratowych przestrzeni.

Nowoczesne meble wymagają nowatorskiego podejścia projektowego. Jeśli znajdziemy dobrego projektanta, uda nam się wspólnie stworzyć koncepcję naszych wymarzonych mebli a potem zrealizować projekt bez konieczności pójścia na ustępstwa formalne i estetyczne.

Jak znaleźć dobrego projektanta mebli?

Dobry projektant mebli nie boi się eksperymentować. Mając do dyspozycji nowoczesne materiały (tworzywa sztuczne, panele ze szkła hartowanego) oraz rozwiązania techniczne (systemy przechowywania, systemy drzwiowe – przesuwne, harmonijkowe, żaluzjowe) chętnie wsłuchuje się w potrzeby klientów i stara się je w miarę możliwości realizować w skali 1:1. Jeśli jednak znajduje ciekawsze rozwiązania estetyczne i ergonomiczne, nie waha się zaproponować ich klientowi. To właśnie współpraca na linii projektant-klient przesądza o tym, że powstają nowoczesne meble na wymiar, które spełniają wszystkie życzenia pomysłodawcy. Dobry projektant znajduje rozwiązanie także w sytuacji, w której wydaje nam się, że „nic już nie da się zrobić”. Zawsze się da, a pomieszczenia pozornie  nieustawne, małe, pełne skosów czy wnęk stanowią dla projektanta atrakcyjne  wyzwanie, a nie powód do rezygnacji z podjęcia z zlecenia.

Na ciekawych nowych wyzwań projektantów na pewno trafimy w studiu meblowym Erton w Lublinie. Erton to firma, której pracownicy nie tylko chętnie eksperymentują z formą, ale też chętnie sięgają po nowoczesne materiały jak szkło hartowane czy tworzywa sztuczne. Zatrudnieni tu projektanci chętnie podejmują się zleceń typu metamorfoza wnętrza. Zlecania takie wymagają nie tylko biegłości w rzemiośle, ale także umiejętności rozmawiania z ludźmi i przekuwania ich opowieści o wymarzonym mieszkaniu w projekt a potem w konkretne meble. To właśnie podczas rozmowy z klientem w jego mieszkaniu przychodzą do głowy najlepsze rozwiązania i pomysły aranżacyjne. Projektant ma wtedy szansę na podpowiedzenie swojemu klientowi optymalnych rozwiązań, a niejednokrotnie także na namówienie go do wdrożenia koncepcji, która rodzi się rzutem na taśmę.

Wnętrze przed metamorfozą:

 

 

zmień swoje wnętrze dzięki nowoczesnym meblom na wymiar

 

Wnętrze po metamorfozie:

metamorfoza mieszkania

 

 

Jedyna pewna rzecz to… zmiana

Kiedyś meblowało się mieszkanie na lata, by nie rzec – na cale życie. Zwłaszcza szafy ubraniowe stanowiły ten element wyposażenia, który rzadko się zmieniało. Dziś także to właśnie szafy traktujemy jako inwestycję największą i najtrwalszą, ale też rzadziej kupujemy szafy gotowe – wybieramy te na wymiar, do zabudowy. Daje to gwarancję, że będą to meble maksymalnie funkcjonalne. Szafa projektowana na wymiar to także możliwość jej rozbudowy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Drobniejsze meble, jak ścianki do przedpokoju, komody, biblioteczki czy biurka zmieniamy relatywnie częściej. Są tańsze i przez to łatwiej się z nimi rozstać. Zmiana wydaje się jedyną pewną rzeczą, kiedy w grę wchodzi aranżacja mieszkania zgodnie z panującymi trendami. Jednak szafy garderobiane, zwłaszcza szafy wnękowe, do zabudowy przestają być traktowane jak meble mobilne i zaczynają stanowić integralną część pomieszczenia. Już choćby z tego powodu warto zaprojektować je w taki sposób, żeby miały ponadczasowy design i duże możliwości rozbudowy.

Lubelski producent mebli na wymiar – studio Erton  – to miejsce, w którym sformułowanie nowoczesne meble nabiera całkiem nowego znaczenia. Warto skierować tu swoje kroki, kiedy mamy ochotę na metamorfozę naszego mieszkania.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions