Kuba

Miejsce do pracy w mieszkaniu w bloku? Dowiedz się jak wkomponować meble biurowe w domową przestrzeń

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej się pracuje w sprzyjającym i miłym otoczeniu. Praca w domu dla jednych może być błogosławieństwem dla innych prawdziwą mordęgą. Jak urządzić domowe biuro tak, żeby jednocześnie pracowało się przyjemnie, ale też efektywnie?

Meble biurowe w salonie? Urządzamy centrum dowodzenia

Salon to najczęściej największy pokój w całym mieszkaniu i jedyny w którym znajdzie się wystarczająca ilość miejsca do organizacji domowego biura. Domowe biuro kojarzy się z czymś ogromnym, my jednak rozumiemy przez to praktycznie kącik wygospodarowany na miejsce pracy. Gdzieś na uboczu, tak żeby nie przeszkadzał w strefie wypoczynkowej. Oczywiście możesz zdecydować się na klasyczne wolno stojące biurko i wyeksponować je w centrum salonu. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji mieszkańców.

Oczywiście nie należy skupiać się tylko na walorach estetycznych ale przede wszystkim praktycznych. Na początek powinno zadbać się o komfortowy i ergonomiczny fotel biurowy oraz odpowiednie oświetlenie. Jest kluczowe dla naszego zdrowia. Dopiero później zwróćmy uwagę na stylistykę.

Salon to wizytówka naszego domu. Nawet jeżeli współdzielimy go z domowym biurem, nadal powinien pełnić funkcję reprezentacyjną. Nie boj się designu, stylowa biblioteczka, ciekawe oświetlenie czy gustowny obraz na pewno nadadzą niepowtarzalnego charakteru, w dodatku będą praktyczne.

Pamiętaj, żeby sprzęty elektroniczne takie jak drukarka czy skaner ukryć we wnętrzu biurka lub poręcznej szafce, podobnie zrób z segregatorami i innymi mniej atrakcyjnymi przedmiotami. Kable również nie są ozdobą, zadbaj aby ukryć je wzdłuż listwy podłogowej lub pod eleganckim dywanikiem. Nie zapomnij, że podstawą jest porządek, w bałaganie żadne pomieszczenie nie wygląda dobrze.

Modułowe meble biurowe – czyli zabawa w chowanego

Nie masz ochoty na zmiany wystroju całego salonu lub brakuje Ci miejsca postaw na modułowe meble biurowe. Dają one wiele możliwości, biurko na przykład można dyskretnie schować w ciągu szafek, lub zainwestować w takie które łatwo przekształcisz w stół lub ławę. Z mebli modułowych można nie tylko komponować własne zestawy ale również szybko i bezproblemowo zmieniać ich rozkład. Więc gdy skończysz pracę lub zbliża się weekend sprytnie chowasz nadprogramowe biurko i odzyskujesz bezcenną przestrzeń.

Meble biurowego odgrodzone woalem?

Nie każdy ma ochotę na łączenie strefy wypoczynku ze strefą pracy, ale niestety brakuje mu dodatkowych pomieszczeń. Rozwiązaniem które zawsze sprawdzi się świetnie jest podzielnie pokoju na dwie strefy „ścianką” działową. Za ściankę może posłużyć nam ażurowy lub dwustronny regał, który dodatkowo posłużyły do przechowywania z jednej strony dokumentów, z drugiej można ustawić ulubione przedmioty, kwiaty czy po prostu książki.

Jeżeli do dyspozycji mamy naprawdę mała przestrzeń i regał za bardzo ją „zagraci” pomieszczenie można przedzielić parawanem lub zamontować sprytny karnisz i oddzielić pokój zasłoną lub woalem. Chociaż wydaje się to dziwne w praktyce jednak prezentuje się świetnie. Montując jakąkolwiek podziałkę, pamiętajmy o dopływie świtała. Jeżeli mamy okna tylko z jednej strony nie blokujmy dopływu słońca ciemnymi zasłonami lub pełnym regałem. Organizacja domowego biura to w końcu sztuka kompromisu.

 

Piotr Marecki
Artykuł powstał we współpracy z firmą NoNameOffice, specjalistami w aranżacji przestrzeni biurowych i komercyjnych. Znajdziesz ich sklepy w Krakowie i Katowicach!

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions