Kuba

Na co zwracać uwagę kupując frezarkę? Co warunkuje dobry zakup?

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

Frezarki to bardzo pomocne urządzenia służące do obróbki materiału. Wykorzystuje się je w zakładach produkcyjnych oraz warsztatach. Dzięki nim możliwa jest obróbka różnych narzędzi, przyrządów i maszyn. Zastosowanie frezarek gwarantuje, że praca jest szybka, precyzyjna oraz bardziej wydajna. Jak wybrać właściwy urządzenie, na co zwrócić uwagę? O tym wszystkim przeczytamy w dzisiejszym artykule.


Jak wygląda podział frezarek?

Zastanówmy się na początek, jak można podzielić frezarki. Mamy dwie możliwości. Jeśli weźmiemy pod uwagę ich budowę, to wyróżniamy modele jednowrzecionowe i wielowrzecionowe. Dzielimy też frezarki ze względu na umiejscowienie wrzeciona – w takiej sytuacji do wyboru są frezarki górnowrzecionowe i dolnowrzecionowe. W tym pierwszym modelu wrzeciono znajduje się nad stołem. Ta frezarka jest najlepsza do masowego frezowania powierzchni obwodu danego przedmiotu – powierzchni zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

 

 

frezarka do drewna. Na co zwracać uwagę kupując frezarkę? Co warunkuje dobry zakup?

 

We frezarkach dolnowrzecionowych wrzeciono znajduje się pod stołem. Są to modele dość niebezpieczne, więc rzadziej spotykane. Początkujący nie powinni z nich korzystać, poleca się je tylko osobom wykwalifikowanym, które poznały dokładnie działanie i obsługę tego urządzenia. Uzupełnieniem podziału frezarek są też modele poziome, pionowe oraz uniwersalne. Warto sprawdzić ofertę pod linkiem: http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/strugi-i-frezarki.html.

Do czego wykorzystamy frezarkę?

Podział frezarek pomoże w dobraniu odpowiedniego modelu, lecz dopiero to, do czego ją wykorzystamy, będzie warunkowało zakup. Z tego względu musimy zwrócić uwagę na podstawowe parametry, żeby później się nie okazało, że wybraliśmy złe, nienadające się do danej pracy urządzenie. Sprawdzajmy więc między innymi, jaki jest rodzaj silnika napędowego, rozdzielczość elektroniczna czy obroty maksymalne wrzeciona. Dzięki temu dopasujemy idealną frezarkę, która sprawdzi się w najważniejszych zadaniach.

 

Ważne są też inne kwestie jak rodzaj mocowania narzędzia czy wielkość i masa urządzenia. Nie trzeba chyba przypominać, by sprawdzić, jakie są warunki gwarancji oraz jak wygląda dostęp do pomocy serwisowej.

 

 

frezarka do drewna. Na co zwracać uwagę kupując frezarkę? Co warunkuje dobry zakup?

 

Jak będziemy frezować?

Kolejna ważna rzecz, by zwracać uwagę na odmiany frezowania. Jest to ważne z prostej przyczyny – do różnego rodzaju pracy wymagany jest inny typ frezowania. Jeśli weźmiemy pod uwagę konstrukcję urządzenia, to wyróżnimy trzy odmiany frezowania. Pierwsze z nich określamy jako pełne – w jego wyniku powstają trzy powierzchnie obrobione, określa się to jako frezowanie trzystronne. W drugim rodzaju – niepełnym powstają dwie powierzchnie obrobione, a w ostatnim – frezowaniu swobodnym obrobiona zostaje jedna powierzchnia.

 

Nie jest łatwo wybrać odpowiedni model frezarki do zakładu przemysłowego czy produkcyjnego. Samo urządzenie jest dość skomplikowane, więc trzeba pamiętać o kilku kwestiach jak typ i budowa frezarki, odmianę frezowania, na jakiej nam zależy czy moc i maksymalne obroty wrzeciona. Pewne jest za to, że nie warto oszczędzać na tym urządzeniu, wybierajmy więc sprawdzone, solidne i wytrzymałe konstrukcje, które mają renomę na rynku.

 


Zobacz realizacje naszych SuperStolarzy.

 

 

meble na wymiar, kuchnia klasyczna apartament - stolarz Kubiczek - meble na wymiar

 

meble na wymiar Kubiczek wood toy - meble na wymiar - stolarz

 

 

 

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions