Kuba

Na czym nie warto oszczędzać urządzając nowe mieszkanie?

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

Zadbajmy o podstawy

Wykończenie ścian, podłóg oraz sufitów to oczywiście prace niezbędne do wykonania. Złym pomysłem będzie oszczędzać na materiałach budowlanych do tego przeznaczonych. Kładąc na podłogi słabej jakości panele laminowane, które posiadają niską klasę ścieralności narażasz się na kolejne wydatki w niedalekiej przyszłości. W miejscach najbardziej intensywnej eksploatacji szybko pojawią się rysy, przetarcia, a nawet dziury. Dużo lepszym rozwiązaniem jest wybór parkietu lub deski drewnianej. Wydasz więcej, jednak cena będzie rozłożona na lata użytkowania.

Ściany

Podobnie jest również ze ścianami. Kładąc najtańszą papierową tapetę, należy liczyć się z jej wymianą nawet po roku użytkowania danego pomieszczenia. Położona w łazience czy też kuchni dość szybko nawilgnie, natomiast w pokojach dziecięcych jest narażona na szybkie zniszczenie. Oczywiście, nie masz obowiązku kupowania najdroższych materiałów wykończeniowych – jednak warto poszukać produktów, które charakteryzują się wysoką jakością. Dość często również możesz natrafić na wszelkiego rodzaju promocje w marketach budowlanych, a posiadając większe lokum, jak na przykład mieszkanie trzypokojowe, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Remont na własną rękę

Dość dużo z prac przygotowawczych i remontowych nadaje się do wykonania samemu. Większość z nich tak naprawdę nie wymaga fachowca. Wystarczy prosta instrukcja i niektóre czynności jesteś w stanie zrobić na własną rękę. Należą do nich – zrywanie tapet, zbijanie kafelków czy usuwanie starych paneli. Malowanie ścian to zadanie przyjemne i nie trudne, jednak należy pamiętać o ich odpowiednim przygotowaniu i zagruntowaniu

Ekipa remontowa

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej ekipy remontowej to decyzja o tym jest bardzo ważna. To od niej zależy w głównej mierze jakość wykonanych prac oraz tempo realizacji. Bardzo tania ekipa remontowa może nie mieć wolnych terminów i doliczać wiele opłat za dodatkowe usługi. Oczywiście możesz zdecydować się na to, by każdego fachowca zatrudniać oddzielnie, jednak podwyższy to znacznie koszty. Lepiej jest skorzystać z usług jednej sprawdzonej firmy, polecanej przez znajomych. Podejrzanie niska cena może oznaczać spore problemy.

Wykończenie łazienki

W tym pomieszczeniu warto zdecydować się na materiały wysokiej jakości. Remont łazienki robi się raz na wiele lat. Warto wziąć pod uwagę, żeby jej wykończenie było ponadczasowe i pewne. Tyczy się to np. odpływów i stelaży podtynkowych, ale również ceramiki i baterii. Pamiętaj, że najtańsze rozwiązania szybko się niszczą i ciężko je utrzymać w czystości. Dla własnego komfortu i bezpieczeństwa warto tutaj trochę dołożyć i zaoszczędzić kosztownych napraw pojedynczych elementów w przyszłości.

Jak widzisz urządzanie nowego mieszkania może być bardzo przyjemne, jednak warto podczas tej czynności zwrócić uwagę na kilka punktów. Wtedy możemy mieć pewność, że wydatki nie pójdą na marne. Jeśli jesteś w trakcie wyboru wymarzonego przestronnego lokum, zajrzyj na stronę Osiedla Słowik, gdzie znajduje się między innymi oferta 3-pokojowych mieszkań.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions