Kuba

Najmodniejsze projekty wnętrz z wykorzystaniem mebli skandynawskich

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

Dom od zawsze jest miejscem, gdzie każdy poczuje się bezpiecznie i komfortowo. To tutaj, po całym dniu pracy odpoczniesz z kubkiem herbaty. Jak powinny wyglądać te idealne cztery kąty? Jakie meble wybrać?


Według najnowszych trendów w projektowaniu wnętrz jednym z najczęściej wybieranych jest minimalistyczne, ale jakże stylowe pomieszczenie. Jeśli lubisz proste i funkcjonalne wnętrza to warto sięgnąć po styl skandynawski. Takie wnętrza nie są dla każdego. To dość charakterystyczny i mocno osadzony w kulturze motyw. Cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem projektantów ze względu na pozorną prostotę, która w rzeczywistości daje spore pole do uwolnienia kreatywności.

 

Skandynawski eklektyzm – charakterystyka wnętrza

Styl skandynawski charakteryzuje minimalizm z lekką dozą tradycyjnego spojrzenia. Oszczędność dekoracji oraz bezpretensjonalność to główne wartości wyznawane przez skandynawskich projektantów. Taki rodzaj wnętrz idealnie nadaje się do mieszkań o większym metrażu jak loft. Jeśli nasze mieszkanie nie spełnia tych standardów, nie ma się czym martwić, ponieważ jasna kolorystyka nadaje wnętrzom lekkości, a biel sprawia, że nawet niewielkie mieszkanie optycznie wydaje się większe.

 

Styl skandynawski jest dość konserwatywny jeśli chodzi o kolory ścian. powinny być pastelowe, jasne, chociaż zdarzają się przełamania delikatną szarością oraz czerwienią. Kolejnym charakterystycznym elementem minimalistycznego wnętrza są drewniane podłogi. Najczęściej z dużej klepki albo szerokich desek, ale zawsze pokrytych specjalnym olejem lub białą farbą. Dzięki takim niewielkim zmianom możemy w łatwy sposób odmienić nasze wnętrze, dodając do niego ten słynny skandynawski spokój i funkcjonalizm.

 

Jak urządzić salon w skandynawskim stylu?

Już od kilku sezonów króluje w projektowaniu styl skandynawski. Urządzić taki salon nie jest łatwo. Surowy klimat wnętrza musi zostać przełamany nietuzinkowymi, przytulnymi dodatkami, które będą nawiązywać do industrialnego stylu.  Dekoracją może być wszystko, jak stos niedbale ułożonych książek. Jeśli wybieramy meble skandynawskie, to starajmy się kupować tylko te najpotrzebniejsze. Idealnym rozwiązaniem będzie minimalistyczny stolik. W sklepach internetowych można znaleźć wiele modeli stołów, krzeseł oraz innych akcesoriów do domu,  jak te z take me HOME (http://takemehome.pl). Koniecznie proste, najlepiej metalowe lub o organicznych kształtach nawiązujących do natury.

 

Urządzając mieszkanie w stylu skandynawskim pamiętaj o odpowiednim oświetleniu. W norweskich domach rzadko można zobaczyć firanki i zasłony w oknach. Jest to typowe dla tamtego rejonu. Zastępuje się je roletami. Dzięki temu mamy wrażenie, że wnętrza są jasne i przestronne. Duży nacisk kładzie się tu na naturalne światło, które współgra z drewnianymi dodatkami. Warto pamiętać, że skandynawski styl nie jest dla każdego. Jeśli lubisz jasne przestrzenie i nie przepadasz za zbyt dużą liczbą ozdób w domu, to zdecydowanie styl dla Ciebie. Dzięki nowoczesnym aranżacjom i kreatywnym pomysłom dostępnym w sklepach internetowych oraz na stronach projektantów, z łatwością przemienisz swoje wnętrze, nadając mu niepowtarzalnego stylu.

 

 

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions