Kuba

Najmodniejsze trendy w dekoracji wnętrz 2018 roku

 • Posted 6 lat ago
 • Uncategorized

Terakota

W tym roku terakota stała się tym, czym kolor szmaragdowy rok temu, naszym MUST HAVE. Terakota we wspaniałym odcieniu brązu, pomarańczy i odrobiną czerwieni daje efekt wspaniałego ziemistego koloru. Wygląda majestatycznie w połączeniu materiałów takich jak tekstylia (np. pościel), ceramika czy kafelki. Dla tych odważnych terakota będzie wspaniale sprawdzać się w głównych pomieszczeniach jak na przykład pokój dzienny.

Maksymalizm

Wielu z nas powiedziało NIE, skromnemu i minimalistycznemu trendowi, który cechuje styl skandynawski. Maksymalizm przedstawia czasy, w których obecnie żyjemy, wszechobecnego konsumpcjonizmowi. Chcemy więcej nie tylko w życiu zawodowym, ale również w naszych domach. Dlatego tak odważnie wybieramy kontrastujące ze sobą wzory na materiałach, kolory czy mieszamy ze sobą style mebli. Dzięki temu możemy wyeksponować nasze potrzeby i wyjść naprzeciw słodkim wnętrzom prezentowanym na Instagramie.

Maksymalizm przedstawia czasy, w których obecnie żyjemy, wszechobecnego konsumpcjonizmowi.

 

Strefa komfortu

W roku 2018 stanowczo zacieramy granice pomiędzy pomieszczeniami w pracy a miejscem relaksu. Obecny design jest o wiele bardziej swobodny, wzbudzający nasze zaufanie. Z roku na rok wnętrza naszego mieszkania, pracy czy ulubionej kawiarni coraz bardziej się krzyżują i scalają. Ten tren odzwierciedla się również w projektach mebli czy obiciach końcowych. Stawiamy na materiały takie jak aksamit. Nasza potrzeba wprowadzenia komfortu wynika z turbulencji, które dzieją się na naszych oczach w świecie polityki czy problemach ekologicznych. W roku 2019 ten sposób dekoracji wnętrz coraz bardziej będzie się rozprzestrzeniał, nie tylko na nasze mieszkania, ale również sklepy, restauracje, biura i inne pomieszczenia użytku publicznego. Poniżej projekt salonu i sypialni od Studio Loko:

Obecny design jest o wiele bardziej swobodny, wzbudzający nasze zaufanie.

 

Styl Monochromatyczny

W przeciwieństwie do maksymalizmu jest to styl ukierunkowany na jeden kolor, któremu podporządkowana jest cały wystrój wnętrz oraz sprawdzone motywy. Kluczem do tej aranżacji jest perfekcyjne dopasowanie odcieni oraz operowanie nasyceniem i tonacją tak, aby mieszkanie nie było nudne i zdominowane przez jeden kolor. Warto łączyć powierzchnie matowe z błyszczącymi oraz bawić się kształtami i fakturami powierzchni.

 w 2018 zaczęto coraz odważniej wyposażać mieszkania w meble stworzone z recyklingu

 

NO WASTE

Aby wyjść naprzeciw problemom ekologicznym w 2018 zaczęto coraz odważniej wyposażać mieszkania w meble stworzone z recyklingu. Połączenie plastikowych butelek, puszek i szkła może stworzyć komodę. Miejmy nadzieję, ze w 2019 roku i następnych latach wyroby recyklingowe staną się bardziej popularne i znajdą miejsce jako główna dekoracja naszych domowych wnętrz.

Jeśli planujesz remont albo w przyszłym roku zamierzasz zakupić swojego własne mieszkanie, warto udać się do profesjonalnej firmy, która zajmuje się dekoracją wnętrz i pomoże dobrać odpowiednią aranżację dla twojego mieszkania?

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions