Kuba

Nowoczesny taras to wyzwanie

 • Posted 7 lat ago
 • Uncategorized

To, co najważniejsze w tarasie

Przed  wszystkim planując postawienie, remont czy urządzenie tarasu, który ma być utrzymany w stylu nowoczesnym należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami. Po pierwsze jaką wybierzemy podłogę i balustradę. W dalszej kolejności naszą uwagę powinny przyciągnąć zadaszenie oraz oświetlenie, a kiedy wszystko już będzie gotowe to możemy wybrać się na zakupy, aby nabyć odpowiednie meble oraz dodatki.

Twoja podłoga i balustrada

Nowoczesny taras wymaga sporo zabiegów, ale kiedy już będziemy wiedzieli jakie mamy możliwości to samo planowanie też może być przyjemnością. Podłoga to bardzo ważna sprawa, ale dzisiaj mamy wiele możliwości i rozwiązań. Wybierzmy te najlepsze dla nas.

Płyty gumowe są wygodne, lekkie, miękkie i elastyczne, więc idealnie sprawdzą się tam, gdzie są dzieci. Cechuje je również bardzo duża wytrzymałość i trwałość na uszkodzenia, są odporne na mróz, deszcz i promieniowanie UV. Bardzo łatwo się je układa i nie wymagają konserwacji.

Płyty betonowe również są trwałe i wytrzymałe, mogą zastępować chociażby kamienne podłogi, które są o wiele droższe. Są antypoślizgowe, a swoje walory użytkowe zawdzięczają zagęszczeniu betonu przez jednoczesne wibrowanie i prasowanie.

nowoczesny taras 1

Deski tarasowe to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań, zwłaszcza te wykonane z kompozytu włókien drewnianych oraz tworzyw sztucznych. Idealnie zastąpią nam deski drewniane, a są od nich lepsze pod tym względem, że są bardziej odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Bardzo łatwo się je układa oraz utrzymuje w czystości.

Płytki ceramiczne z kolei to dobry sposób na długowieczność podłogi, ale muszą być fachowo położone. Dzisiaj na rynku mamy ich tak wielki wybór, że bez problemu dopasujemy coś do naszej wizji. Są łatwe w utrzymaniu czystości, są mrozodporne i antypoślizgowe. Taras nowoczesny wymagałby też, aby płytki były wysokiej klasy ścieralności.

Z kolei balustrada powinna być dopasowana do wybranej uprzednio podłogi. Do wyboru mamy dzisiaj balustrady szklane, drewniane, a także metalowe, które najlepiej sprawdzą się w takim miejscu jak taras nowoczesny. Tutaj pamiętać należy o kilku najważniejszych zasadach. Pod uwagę należy wziąć kształt tarasu i nie może ona być ani zbyt wysoka ani zbyt niska, rozważmy też dokładnie jej kształt.

Wybierz zadaszenie i oświetlenie

Wiele osób uważa, że dach w ogóle nie jest potrzebny, ale to błąd. Ponieważ, aby móc w pełni korzystać z dobrodziejstw naszego tarasu powinniśmy pomyśleć o tym jak uchronić się przed deszczem oraz słońcem. Wśród dachów najczęściej stawia się na dachy szklane na drewnianej konstrukcji lub na metalowej. Są to trwałe rzeczy, które z pewnością wiele wytrzymają, a dzięki zastosowaniu szkła będzie on też dobrze oświetlony. Jeżeli taras nowoczesny jest bardzo nasłoneczniony to zdecydujmy się na szkło białe lub mleczne, aby chronić się w najbardziej upalne dni w roku. W wielu przypadkach zadaszenie ujęte jest już w projekcie budynku i nie trzeba specjalnych zabiegów do tego, aby się osłonić. Jeżeli nie pomyśleliśmy o tym elemencie wcześniej to strzałem w dziesiątkę może okazać się parasol, który skutecznie ochroni przed słońcem, na deszcz nie będzie wystarczający. Z innych opcji jest jeszcze żagiel przeciwsłoneczny czy popularna markiza.

Często zdarza się, że o oświetleniu myślimy na samym końcu, całkiem niesłusznie. Od niego zależy czy wytworzymy odpowiedni klimat. Najpopularniejsze są ostatnio ledy, które idealnie nadają się na nowoczesny taras. Nie musi być ono intensywne, ale odpowiednio rozplanowane, obowiązkowo powinno znaleźć się chociażby przy schodach.

nowoczesny taras 2

 

 
Na zakupy po meble i dodatki

Nowoczesny taras ma to do siebie, że nie każdy mebel będzie tam pasował, dlatego z wyborem trzeba bardzo uważać. Jeżeli mamy dużo miejsca to mebli może być proporcjonalnie więcej, w odwrotnej sytuacji postawmy na kilka elementów. Zagracanie tarasu jest zabronione, minimalizm obowiązuje tutaj w każdej kwestii.

nowoczesny taras 3

 

 

Uwaga na materiał i kolory

Dominuje tutaj technorattan, ponieważ ten materiał jest trwały i odporny na wiele czynników, są lekkie więc łatwo można przenosić je z miejsca na miejsce oraz łatwo utrzymać je w czystości. Sprawdzą się również krzesła wykonane z przezroczystego tworzywa, które idealnie dopasują się do wielu różnych aranżacji. Jeżeli chodzi o ich kolorystykę to jeżeli mamy większość rzeczy i elementów w stonowanych barwach, to na przykład krzesła mogą być nawet w kolorze krzykliwej czerwieni. Wbrew pozorom nie muszą to być jednak tylko i wyłącznie meble o „zimnym” wyglądzie, ale również takie, które wyposażone są w miękkie i wygodne poduchy. Warto też rozejrzeć się za jakimś jednym oryginalnym elementem jak na przykład fantazyjne siedziska czy fotele zawieszone w powietrzu. Sprawdzą się nie tylko wtedy, gdy mamy dzieci, ale sami również chętnie będziemy w nich wypoczywać.

nowoczesny taras 4

 

Dodatki pod kontrolą

Jeżeli chodzi o dodatki taras nowoczesny nie potrzebuje ich wcale wiele, ale za to muszą one być najwyższej jakości, być unikatowe i rzucać się w oczy. Lepiej więc zainwestować w jedną taką rzecz, niż nabyć ich kilka, ale takich, które nie będą wyszukane. Dozwolone są donice metalowe, drewniane czy nawet gliniane, Spośród roślin wybierajmy raczej te o skomplikowanych kształtach, ale takie które nie wymagają żadnych specyficznych warunków czy codziennej opieki.Nowoczesny taras zwykle kojarzy się z osobami, które na co dzień nie mają czasu na takie zabiegi.

Taras może być naszym azylem, miejscem kojarzącym się tylko z odpoczynkiem, relaksem i przyjemnym spędzaniem wolnego czasu. Zanim jednak wygodnie położymy się na stylowych nowoczesnych meblach czeka nas nie lada wyzwanie. Jeżeli jednak zaopatrzymy się w materiały i rzeczy najwyższej jakości, to najbliższe lata będziemy mieli spokojne i do tematu nie będziemy musieli szybko wracać.

Autor artykułu:
Artykuł przygotowała Ogrodolandia oferująca min. budowle ogrodowe i zadaszenia tarasu: ogrodolandia.pl/zadaszenia-tarasu© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions