Kuba

O jakich akcesoriach meblowych warto pamiętać?

 • Posted 7 lat ago
 • Uncategorized

Czeka Cię montaż mebli i nie wiesz, jakie elementy okażą się niezbędne? Warto dokładnie zastanowić się nad doborem odpowiednich części, które najlepiej sprawdzą się przy Twoich szafkach – to one bowiem pozwalają na ich prawidłowe funkcjonowanie. Zanim rozpoczniesz zakupy poznaj akcesoria meblowe, bez których niemożliwe jest prawidłowe przeprowadzenie prac montażowych.


Montaż mebli – jakie akcesoria wykorzystać

 

Montaż mebli najlepiej rozpocząć od zbudowania korpusu – przyda Ci się tutaj złącze, za pomocą którego połączysz płyty pod kątem prostym. Konstrukcja gotowa? Czas na stworzenie szafek! Podczas montowania zarówno wersji pokojowych, jak też łazienkowych lub kuchennych szczególną rolę ogrywają zawiasy. Pozwalają na prawidłowe mocowanie drzwiczek, a także na ich płynne otwieranie i zamykanie. W przypadku szuflad funkcję tę pełnią prowadnice umożliwiające ich łatwe wysuwanie oraz wsuwanie. Elementy takie wykorzystasz w czasie montowania komody lub biurka, a także przy ruchomych półkach.

 

Jeśli w swojej szafce zamierzasz przechowywać wartościowe akcesoria warto zamontować przy niej zamek, który zabezpieczy przedmioty przed dostępem osób trzecich. Przedmiot świetnie sprawdzi się też w biurze, gdzie znajdują się dokumenty.

 

Popularne akcesoria meblowe to też zabezpieczenia mocowane na ich narożnikach. Znakomicie sprawdzą się w domu zamieszkiwanym przez dzieci – zmniejszą ryzyko skaleczenia się przez najmłodszych członków rodziny podczas zabawy. Obawiasz się, że elementy te niekorzystnie wpłyną na wygląd Twoich mebli? Nic bardziej mylnego! Jeśli wybierzesz wersję przezroczystą, pozostanie niemal niezauważalna.

 

Zobacz również meble naszych stolarzy: Kuchnia klasyczna od 3TOP Meble

 

 

akcesoria meblowe

 

 

Poziomowanie krzywych mebli – jakie akcesoria pomogą

 

 

Twoje meble stoją nierówno? Możliwe, że zostały źle zmontowane. Nie musisz się tym jednak przejmować, ponieważ ich wysokość z łatwością skorygujesz za pomocą klinów. Dzięki nim uzyskasz równą konstrukcję, która będzie prezentować się wyjątkowo estetycznie. Elementy zapobiegną też niekontrolowanemu przechylaniu się mebli. A może nierówność wcale nie jest winą nieprawidłowego montażu szafek? Jeśli okaże się, że przyczyną jest krzywa podłoga, klin poziomujący również sprawdzi się doskonale.

 

 

akcesoria meblowe dwa

 

 

Jakie akcesoria meblowe wybrać?

Prawidłowo dobrane akcesoria meblowe będą znakomicie spełniać swoje zadanie przez długi czas. Podczas kompletowania elementów szczególną uwagę zwróć na gabaryty szafek, a także ich wagę – zawiasy należy dobrać adekwatnie do wielkości oraz ciężaru drzwiczek, aby wytrzymały ich obciążenie. W czasie zakupów pamiętaj, że najlepszą żywotnością cechują się modele stworzone ze stali – materiał ten jest bowiem odporny na wyginanie się oraz pękanie.

 

Chcesz uzyskać świetny efekt pracy na długi czas? Nie zapomnij więc o dokładnym dokręcaniu zawiasów lub prowadnic – zbyt luźno zamocowane mogą po krótkim czasie odpaść, przez co prace montażowe będziesz musiał zaczynać od nowa.

 

Elementy przeznaczone do przykręcenia z powodzeniem zamontujesz własnoręcznie bez konieczności zatrudnienia fachowca – dzięki temu oszczędności będziesz mógł przeznaczyć na akcesoria dekoracyjne, które korzystnie wpłyną na wygląd otoczenia.

Zobacz meble naszych stolarzy: Ekskluzywna rzeźbiona kuchnia od PESTKA MEBLE

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions